szukaj
Logowanie
W ostatnich latach o kulturze ludowej Warmii, Mazur, Żuław i Powiśla w mediach mówi się i pisze niewiele. Okazją do przypomnienia tematu oraz pokazania sylwetek kilku twórców był projekt Ostatni mistrzowie kultury ludowej.
Interesująca rozmowa o dziennikarstwie, literaturze i nie tylko - zapraszamy do obejrzenia telewizyjnego nagrania z wtorkowego spotkania w Galerii Prasowej.
Wspaniała średniowieczna warownia. Jak mówią niektórzy, "największa kupa cegieł" w Europie. Miejsce przepojone historią i pełne magii. Wielu dorosłych mieszkańców regionu było w zamku w czasach szkolnych. Warto powrócić do Malborka. W telewizyjnym materiale po unikatowych wnętrzach oprowadza - i dzieje krzyżackiej twierdzy przypomina historyk Jolanta Justa, kustosz Muzeum Zamkowego.
"Wiedzieć tylko to, co dzieje się za naszych czasów, znaczy to samo co nigdy nie dorosnąć (...)"
Jan Matejko (1838-1893) - malarz, twórca obrazów historycznych i batalistycznych, historiozof; cyt. za wywiadem: http://makowskimarcin.pl/wszyscy-jestesmy-dziecmi-dlugosza-wywiad-z-drem-hab-wojciechem-drelicharzem
Informacje dla klientów CSE Światowid
eŚWIATOWID W LICZBACH
KONTAKT Z REDAKCJĄ
Wydawca:
Centrum Spotkań Europejskich "ŚWIATOWID" pl. Jagiellończyka 1 82-300 Elbląg tel.: 55 611 20 50 fax: 55 611 20 60
Redakcja: redakcja@eswiatowid.pl tel.: 55 611 20 63 Administrator systemu: adm@swiatowid.elblag.pl
SPOŁECZNOŚĆ
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013
oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.