szukaj
Logowanie
Zbliżają się wakacje, więc Muzeum Warmii i Mazur zaprasza półkolonie, dzieci z rodzicami i dziadkami na Wakacyjne Czwartki z Mikołajem Kopernikiem w olsztyńskim zamku. W tym roku spotkania odbędą się 10 i 24 lipca.
Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zaprasza we wtorek, 29 kwietnia o godz. 18.00 na bezpłatny wykład pt.: „10 mitów o Ukrainie i Białorusi oraz dziedzictwo kulturowe Warmii i Mazur”, który wygłosi dr. Hanna Witkowska-Barvenava.
Podczas grudniowej sesji sejmiku województwa 2025 został ustanowiony na Warmii i Mazurach rokiem 500-lecia hołdu pruskiego. To symboliczne upamiętnienie wydarzenia, które ukształtowało historię regionu.
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Elblągu zapraszają serdecznie na Kawiarenkę Historyczną Clio, której gościem będzie Zbigniew Zajchowski – kolekcjoner, miłośnik lokalnej historii i wieloletni pracownik elbląskiego Muzeum. Spotkanie odbędzie się 8 kwietnia o godz. 17.30.
W związku z upamiętnieniem 80. rocznicy zakończenia II wojny światowej, Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu oraz Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Elblągu zapraszają serdeczne na Kawiarenkę Historyczną Clio. Podczas spotkania gośćmi będą Tomasz Czapla oraz Daniel Lewandowski, którzy przybliżą postać gen. Kazimierza Sosnkowskiego oraz jego związki z Elblągiem.
Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu wraz z dr Arkadiuszem Wełniakiem zapraszają na promocję książki „I wtedy przyszli Polacy…”.
Skąd pochodzi słowo kobieta? Czy kobiety pielgrzymowały i tworzyły klasztory? Czy mogły odmówić wyjścia za mąż? Jak broniły się przed oskarżeniem o niewierność małżeńską? W środę, 26 lutego odbędzie się w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” bezpłatny wykład pt. „Kobiety w średniowieczu”, który wygłosi dr Hanna Witkowska-Barvenava.
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu i Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Elblągu zapraszają serdecznie na Kawiarenkę Historyczną Clio, podczas której gościem będzie archeolog, Robert Krzywdziński, prowadzący Pracownię Badań Archeologicznych DANTISCUM.
"Wiedzieć tylko to, co dzieje się za naszych czasów, znaczy to samo co nigdy nie dorosnąć (...)"
Jan Matejko (1838-1893) - malarz, twórca obrazów historycznych i batalistycznych, historiozof; cyt. za wywiadem: http://makowskimarcin.pl/wszyscy-jestesmy-dziecmi-dlugosza-wywiad-z-drem-hab-wojciechem-drelicharzem
Informacje dla klientów CSE Światowid
eŚWIATOWID W LICZBACH
KONTAKT Z REDAKCJĄ
Wydawca:
Centrum Spotkań Europejskich "ŚWIATOWID" pl. Jagiellończyka 1 82-300 Elbląg tel.: 55 611 20 50 fax: 55 611 20 60
Redakcja: redakcja@eswiatowid.pl tel.: 55 611 20 63 Administrator systemu: adm@swiatowid.elblag.pl
SPOŁECZNOŚĆ
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013
oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.