Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.06.2013 13:50 Miasto:Mrągowo Kategoria:Dziedzictwo kulinarne Autor:inf. nadesłana, Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Brak
Dla smakoszy kuchni regionalnej

Miłośnicy kuchni tradycyjnej opartej na potrawach mięsnych w lipcu koniecznie muszą odwiedzić Mrągowo. Odbywać się tu będzie Regionalny Festiwal Potraw z Mięsa Wieprzowego, Wołowego, Jagnięcego i Koziego, a dzień przedtem - Festiwal Golonki. 

W piątek, 19 lipca na Placu Unii Europejskiej prezentować się będą firmy gastronomiczne, które serwować będą golonkę w różnych postaciach oraz kapele folkowe i biesiadne - zagrają zespoły Kapela z Orliczka i Black Jack. To impreza dla smakoszy golonki oraz wszystkich lubiących muzykę, w szczególności pieśni i piosenki ludowe. 
Z kolei 20 lipca o godzinie 11, również na Placu Unii Europejskiej, w ramach Regionalnego Festiwalu Potraw z Mięsa Wieprzowego, Wołowego, Jagnięcego i Koziego odbędzie się konkurs, w którym pokazać można swoje zdolności kulinarne gotując potrawę z wieprzowiny - uczestnicy kulinarnych zmagań w ciągu dwóch godzin mają przygotować potrawy z wątroby wieprzowej.
Ekipy przygotowywać będą 5 porcji potrawy do oceny jury konkursu i po jednej porcji na stół prezentacyjny. Pozostałe porcje potraw konkursowych skosztuje publiczność. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi ok. godziny 16.00.
 
- Głównym celem konkursu jest ochrona kulinarnego dziedzictwa oraz wykazanie się znajomością w przygotowaniu potraw z wieprzowiny i wołowiny z odpowiednim wykorzystaniem i użyciem jak największej ilości produktów regionalnych, promowanie jedynych w swoim rodzaju produktów żywnościowych, specyficznych dla naszego regionu, w szczególności promocja potraw z mięsa czerwonego - infomuje Natalia Koptas z Urzędu Miejskiego w Mrągowie. 
 
Zgłoszenia przyjmowane są do 11 lipca.
Organizatorami konkursu są: Województwo Warmińsko-Mazurskie, Miasto Mrągowo, Centrum Kultury i Turystyki.
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11658
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10181025

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.