Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 04.07.2012 02:22 Miasto:Nidzica Kategoria:Dziedzictwo kulinarne Autor:ZG Placówka:Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Zakątki Warmii i Mazur - szlak kulinarny: Regionalny Festiwal Potraw z Mięsa Drobiowego w Nidzicy
Podczas festiwalu swoje wyroby prezentować będą członkowie sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia, Mazury i Powiśle
Podczas festiwalu swoje wyroby prezentować będą członkowie sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia, Mazury i Powiśle

Regionalny Festiwal Potraw z Mięsa Drobiowego w Nidzicy to młody zwyczaj. Pierwszy raz imprezę zorganizowano w 2011 roku. Jej organizatorem, jak w przypadku innych imprez promujących regionalne produkty, jest Samorząd Województwa Warmińsko - Mazurskiego, a poza tym Nidzicki Ośrodek Kultury i tamtejszy Urząd Miejski.

Głównym punktem wydarzenia jest tu oczywiście konkurs kulinarny, w którym rywalizują kucharze zawodowi i hobbyści. W tym roku zawodnicy będą musieli przygotować dwie potrawy: najlepszy rosół domowy oraz najlepszą pieczoną kaczkę. O tym, kto najlepiej przygotował swoją porcję zadecyduje jury, którego przewodniczącym będzie dr Grzegorz Rusak.

O miano najlepszych, walczyć będą również lokalni kucharze z restauracji i gospodarstw agroturystycznych. Ich zadaniem będzie przygotowanie najlepszej zupy na bazie drobiu. Ich starania oceniać będzie jury w postaci publiczności. Zwycięży ta zupa, która zachwyci największą ilość podniebień.

Charakterystycznym punktem tego typu wydarzeń  jest kiermasz produktów naturalnych, tradycyjnych i regionalnych, które wystawiać będą między innymi członkowie sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle. W programie jest też prezentacja regionalnego rękodzieła i występy artystyczne.


Tegoroczny Regionalny Festiwal Potraw z Mięsa Drobiowego odbędzie się w niedzielę, 8 lipca 2012 r. na Placu Wolności w Nidzicy i będzie wpisany w program Dni Nidzicy.


***

Na Wasze propozycje miejsc i wydarzeń, które powinnny znaleść się w cyklu Zakątki Warmii i Mazur, a później w bazie portalu ekulturalni.pl czekamy pod adresem: zuzanna.gajewska@swiatowid.elblag.pl

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11126
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6667376

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.