Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 02.07.2012 03:28 Miasto:Węgorzewo Kategoria:Dziedzictwo kulinarne Autor:ZG Placówka:Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie
Zakątki Warmii i Mazur - szlak kulinarny: Festiwal Kultury Łowieckiej w Węgorzewie

Festiwal Kultury Łowieckiej to wydarzenie, które na stałe wpisało się do kalendarza imprez Węgorzewa.  Podczas Festiwalu swoje kulinarne umiejętności zaprezentują zarówno ekipy zawodowych kucharzy, jak i amatorów, przygotowując potrawy kuchni myśliwskiej.

Podczas tegorocznego wydarzenia uczestnicy konkursu kulinarnego nie będa mieli łatwego zadania do wykonania. Będą musieli przygotować potrawę z sarniny.

Oprócz konkursu kulinarnego na mieszkańców i turystów czekają inne atrakcji, tj. kiermasz żywności  naturalnej, tradycyjnej, lokalnej i regionalnej, w tym członków sieci Dziedzictwo Kulinarne Warmia Mazury Powiśle, a także prezentacja regionalnego rękodzieła oraz artykułów łowieckich. Ponadto organizatorzy zapraszają na forum łowieckie pt. Sarna w ekosystemie.

Przewidziano też zawody strzeleckie, zmagania terenowe, pokazy psów myśliwskich, wabienia zwierzyny i prezentację sygnałów myśliwskich. Będą też konkurs pilarzy i drwali, a także wystawa fotograficzna i przegląd filmów o tematyce przyrodniczo-ekologicznej, występy artystyczne i wiele innych atrakcji.

Tegoroczny Regionalny Festiwal Kultury Łowieckiej odbędzie się 7 lipca w Węgorzewie, na Placu Wolności oraz na terenie Muzeum Kultury Ludowej - początek o godz. 9.00.

Organizatorami wydarzenia są: Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Gmina Węgorzewo, Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Związek Stowarzyszeń na Rzecz  Rozwoju Gmin Północnego Obszaru Wielkich Jezior Mazurskich LGD9, Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych w Olsztynie i Białymstoku, Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Suwałkach oraz oczywiście węgorzewscy myśliwi.

***

Propozycje miejsc i wydarzeń, które Waszym zdaniem powinny się znaleźć w cyklu Zakątki Warmii i Mazur, swoje teksty i zdjęcia przesyłajcie na zuzanna.gajewska@swiatowid.elblag.pl

Przypominamy, że wszytskie te miejsca umieścimy na mapie nowo powstającego portalu ekulturalni.pl

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11127
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6688410

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.