Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Smacznego!

W Olsztynie odbędzie się w tym roku pięć kiermaszy żywności, na których swoje produkty zaprezentują członkowie sieci Dziedzictwa Kulinarnego Warmia Mazury Powiśle. Pierwszy - 5 kwietnia.

Regularnie organizowane kiermasze tradycyjnych wyrobów wytwarzanych w naszym regionie to pomysł, który mogłyby podchwycić inne miasta.

Organizatorem tych, które będą w Olsztynie, jest samorząd województwa. Pierwszy kiermasz zaplanowano na 5 kwietnia, kolejne odbędą się: 12 maja, 9 czerwca, 27 października i 22 grudnia.

- Sieć Dziedzictwa Kulinarnego cieszy się dużą popularnością. Certyfikaty rokrocznie otrzymuje kilkunastu nowych regionalnych członków. Są to producenci i przetwórcy żywności, ale także restauratorzy. Podczas kiermaszów mogą dotrzeć ze swoją unikalną ofertą do szerszego grona odbiorców, szczególnie turystów, którzy mogą poznać lokalną kuchnię, a to przecież jeden z naszych największych atutów - wyjaśnia marszałek Jacek Protas.

W tym roku, oprócz kiermaszów, na Warmii i Mazurach odbędą się też imprezy kulinarne wpisane do oficjalnego kalendarza wydarzeń promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną województwa warmińsko-mazurskiego.

- Planowanych jest kilkanaście festiwali poświęconych różnym lokalnym specjałom, w tym festiwal potraw z ziemniaka, drobiu, mleka, mięsa wieprzowego i wołowego czy też runa leśnego. Pierwsza impreza to Regionalne Święto Ryby w Iławie 30 czerwca - informuje Łukasz Bielewski, kierownik biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie.

***

Te i inne wydarzenia (m.in. festiwale, koncerty) organizowane w tym roku w naszym regionie można znaleźć w naszym kalendarzu oraz w dziale Imprezy.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11127
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6688385

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.