Barwne stoiska kupców, artystów i kolekcjonerów, uliczni aktorzy, zapach smażonych przysmaków i mnóstwo spacerujących - pierwszy tydzień Jarmarku Dominikańskiego za nami, a przed nami - kolejne dwa tygodnie.
W programie Jarmarku, który jest przecież nie tylko imprezą handlową, ale i kulturalną, są m.in. koncerty, występy kabaretowe, spektakle i projekcje filmowe pod gwiazdami.
***
A oto szczegółowy program Jarmarku Św. Dominika:
7 sierpnia, wtorek
godz. 14 -18 - Zielona Wyspa - Dzień irlandzki
Pokazy tańca irlandzkiego
Warsztaty tańca dla publiczności
Anegdoty i opowieści o zielonej wyspie
Koncert formacji irlandzko - szantowej Może i my
Zabawy i konkursy
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
godz. 14 - 17 - Bajkowisko
Każda dusa się rusa w rytm bluesa - zapowiedź programu
Świat się kręci wokół piłki - konkursy sportowe
Pokaz mody sportowej
Euro - Foria - Zdobywcy pucharu (mini turniej piłkarski)
Każdy śpiewa i się rusa, bo na koniec gramy bluesa – muzykowanie
Miejsce - Scena Basztowa, Plac Kobzdeja
godz. 18 - 23 - Muzyczna Gospoda - konkursy z nagrodami, karaoke, Tortilla, DJ
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
Godz. 19 - Muzyka w zabytkach Starego Miasta
Gdański Kwartet Kontrabasowy
Miejsce - Kościół św. Katarzyny
godz. 20 - 50. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej
Christopher Herrick (Anglia)
Miejsce - Katedra Oliwska
8 sierpnia, środa
godz. 14 - 18 - Solo, Duo, Trio Rytmicznie, Pulsująco, Energetycznie
Wojtek Pilwiński i Zespół Wydryszoo
Zespół M.Faza
Jacek Kulesza Trio Suitcase & Tambourine
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
godz. 14 - 17 - Bajkowisko
Każda dusa się rusa w rytm bluesa – zapowiedź programu
Koguty jarmarczne – który głośniej zapieje
Parada misiów - pokaz mody zwierzaczkowej
Miś wśród ptaków dziś – spektakl teatru Teatryle z Poznania
Każdy śpiewa i się rusa, bo na koniec gramy bluesa – muzykowanie
Miejsce - Scena Basztowa, Plac Kobzdeja
godz. 18 - 23 - Muzyczna Gospoda - konkursy z nagrodami, Kabaret Made in China, DJ
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
godz. 19 - Muzyka w zabytkach Starego Miasta
Mariusz Monczak (skrzypce), Paweł Rydel (fortepian)
Miejsce - Filharmonia Bałtycka
Godz. 21.30 - Festiwal „Dusza Jarmarku” - Kino pod Niebem
Miejsce - Bazylika św. Mikołaja
9 sierpnia, czwartek
godz. 14 - 17 - Dzień Sportu
Pokazy mistrzów
Gimnastyka sportowa, tenis stołowy, piłka nożna, judo, aerobik, żużel
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
godz. 14 - 17 - Bajkowisko
Każda dusa się rusa w rytm bluesa – zapowiedź programu
Bajki z mchu i paproci – konkursy
Pokaz mody kapeluszowej
Miś wśród ptaków dziś – spektakl teatru Teatryle z Poznania
Każdy śpiewa i się rusa, bo na koniec gramy bluesa – muzykowanie
Miejsce - Scena Basztowa, Plac Kobzdeja
godz. 17 - 23 - Muzyczna Gospoda - konkursy z nagrodami, Cocktail, DJ
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
Godz. 19 - Muzyka w zabytkach Starego Miasta
Aleksandra Kucharska - Szefler - sopran, Piotr Pożakowski - róg, Bożena Szull - Talar - fortepian
Miejsce - Dom Uphagena
Godz. 21.30 - Festiwal „Dusza Jarmarku” - Kino pod Niebem
Miejsce - Bazylika św. Mikołaja
10 sierpnia, piątek
godz. 14 - 18 - Piątek na Piątkę
A la Flamenco – koncert zespołu Cocotier
II Mistrzostwa Papier Kamień Nożyce
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
godz. 14 - 18 - Piątki Wiedeńskie
Trio Zagończyka, Kwartet Brillante, Zespół Muzyki Klasycznej Perlaudi, Kwartet Smyczkowy Cztery Kolory
Miejsce - Scena Basztowa, Plac Kobzdeja
godz. 16.30 – 18 - Koncert zespołu No Limits
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
godz. 18 – 23 - Muzyczna Gospoda - konkursy z nagrodami, Kasa Chorych, DJ
Miejsce - Scena Basztowa, Plac Kobzdeja
Godz. 19 - Muzyka w zabytkach Starego Miasta
Dali Piano Quartet
Miejsce - Ratusz Głównego Miasta, ul. Długa
godz. 20 - 50. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej
Hans Leitner (Niemcy)
Miejsce - Katedra Oliwska
Godz. 21.30 - Festiwal „Dusza Jarmarku” - Kino pod Niebem
Miejsce - Bazylika św. Mikołaja
11 sierpnia, sobota
godz. 11 - 18 - Święto Chleba
pokazy, degustacje, konkursy, programy muzyczne, spektakle teatralne, zwiedzanie stoisk piekarzy, cukierników i firm współpracujących plebiscyt publiczności na "super stoisko"
Miejsce - Scena europejska, Targ węglowy
godz. 14 - 16 – Bajkowisko
Przejażdżka po Gdańsku
spektakl Teatru Muzycznego Picorello (Gdańsk)
konkursy, gry i zabawy
Miejsce - Scena Basztowa, Plac Kobzdeja
godz. 16 - 18 - Jacek Kulesza Trio Suitcase & Tambourine
Miejsce - Scena Basztowa, Plac Kobzdeja
Regaty o Puchar Prezydenta Gdańska na Zatoce Gdańskiej
godz. 18 - 23 Muzyczna Gospoda - konkursy z nagrodami, rekord Specjala, DJ
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
Godz. 19 - Muzyka w zabytkach Starego Miasta
Kassak Brass Ensamble
Miejsce - Kościół św. Trójcy
Godz. 21.30 - Festiwal „Dusza Jarmarku” - Kino pod Niebem
Miejsce - Bazylika św. Mikołaja
12 sierpnia, niedziela
godz. 11 - 18 - Święto Chleba
uroczysta msza św. w Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w intencji rzemieślników i przedsiębiorców, parada ulicami głównego miasta, uroczyste otwarcie Święta Chleba, zwiedzanie stoisk piekarzy, cukierników i firm współpracujących, koncerty muzyczne, konkursy dla publiczności, konkurs na Smakołyk święta chleba, ogłoszenie wyników plebiscytu publiczności na super stoisko
Miejsce – Scena Europejska, Targ Węglowy
godz. 14 - 18 - Dudy na Pudy - Dzień Szkocki
Gdańsk Pipe Band – koncert na tradycyjnych instrumentach szkockich, zespół tańca celtyckiego Animus Saltandi, Oliwska Drużyna Najemna Inogici, warsztaty prostego tańca tupanego, konkursy i zabawy dla publiczności
Miejsce - Scena Basztowa, Plac Kobzdeja
godz. 18 - 23 Muzyczna Gospoda
konkursy z nagrodami, Kabaret Skeczów Męczących, DJ
Miejsce – Scena Europejska, Targ Węglowy
Godz. 21.30 - Festiwal „Dusza Jarmarku” - Kino pod Niebem
Miejsce - Bazylika św. Mikołaja
13 sierpnia, poniedziałek
godz. 14 - 18 - Wiadomości Potoczne czyli Dzień Retro
serwis informacyjny wiadomości potocznych, piosenki retro Teatru Muzycznego Picorello, lata 20. lata 30. - anegdoty, legendy, obyczaje, pokaz fryzur i strojów z dawnych lat, koncert zespołu Dimension Swing
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
godz. 14 - 17 - Bajkowisko
Każda dusa się rusa w rytm bluesa – zapowiedź programu
Podwórko Dyzia Piórko – gry i zabawy
Pokaz mody ludowej
Kukła z wiejskiego podwórza – spektakl Teatru Pod Orzełkiem z Białegostoku
Każdy śpiewa i się rusa, bo na koniec gramy bluesa – muzykowanie
Miejsce - Scena Basztowa, Plac Kobzdeja
Regaty o Puchar Prezydenta Gdańska na Zatoce Gdańskiej
godz. 18 – 23 - Muzyczna Gospoda - konkursy z nagrodami, Obstawa Prezydenta, DJ
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
14 sierpnia, wtorek
godz. 14 - 18 - Świat się kręci wokół piłki
rozmowy z trenerami, piłkarzami, sędziami i komentatorami sportowymi, pokazy żonglerki footballowej, zawody sprawnościowe, quiz z historii footballu, specjalna edycja II Festiwalu Naśladowania Dźwieków Świata "Gooooool", występy taneczne, skecze i piosenki piłkarskie, koncert finałowy na gwizdki
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
godz. 14 - 17 - Bajkowisko
Każda dusa się rusa w rytm bluesa – zapowiedź programu
Sezamkowy zamek – turnieje rycerskie, potyczki na patyczki
Pokaz koron i zbroi rycerskich
3 x królewna, 3 x smok – spektakl teatru pod orzełkiem z białegostoku
Każdy śpiewa i się rusa, bo na koniec gramy bluesa – muzykowanie
Miejsce - Scena Basztowa, Plac Kobzdeja
godz. 18 - 23 - Muzyczna Gospoda
konkursy z nagrodami, Dubska, DJ
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
godz. 19 - Gospel w św. Janie
Wiedeński Chór Longfield Gospel
Miejsce - kościół św. Jana
godz. 20 - 50. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej
Olivier Latry (Francja)
Miejsce - Katedra Oliwska
15 sierpnia, środa
godz. 10.15 - XIII Maraton Solidarności
Miejsce - Scena Basztowa, Plac Kobzdeja
godz. 14 - 18 - Gdańscy Kaszubi dla gości Jarmarku św. Dominika
50 lat Oddziału Gdańskiego Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego
Zespół taneczno - muzyczny Słunoszka z Kartuz, Kapela Pleskota z Chmielna, Kapela Czarne Kapelusze z Miechowa
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
godz. 14 - 17 - Bajkowisko
Każda dusa się rusa w rytm bluesa – zapowiedź programu
Pod piramidami – wędrówka w niedorzecze nilu
Pokaz mody egipskiej – koty, mumie, krokodyle
Kot w butach – spektakl Teatru Qfer z Gdańska
Każdy śpiewa i się rusa, bo na koniec gramy bluesa – muzykowanie
Miejsce - Scena Basztowa, Plac Kobzdeja
godz. 17 - Msza św. jazzowa pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza
Msza św. koncelebrowana przez J.E. Abp. Tadeusza Gocłowskiego Metropolitę Gdańskiego
kompozytor i dyrygent - Stanisław Fiałkowski
soliści: Lora Szafran, Anna Serafińska, Janusz Szrom
recytatorzy: Halina Winiarska, Jerzy Kiszkis
Zespół Wokalny Cappella Gedanensis
Miejsce - Scena przy Zielonej Bramie, Długi Targ
godz. 18 - 23 - Muzyczna Gospoda - konkursy z nagrodami, Kabaret Młodych Panów, DJ
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
Godz. 21.30 - Festiwal „Dusza Jarmarku” - Kino pod Niebem
Miejsce - Bazylika św. Mikołaja
16 sierpnia, czwartek
godz. 14 - 18 - Wehikuł Czasu - Dzień Rycerstwa
pokazy walk rycerzy średniowiecznych, wojennego rzemiosła i uzbrojenia, rycerstwo w historii gdańskiej, tańce i zabawy plebejskie, dworskie i mieszczańskie poszukiwanie rycerzy w zabytkach gdańskich, certyfikat Dominikański Pasjonat Rycerstwa
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
godz. 14 - 17 - Bajkowisko
Każda dusa się rusa w rytm bluesa – zapowiedź programu
Podróże nieduże szlakiem sindbada – gry i zabawy
Pokaz turbanów
Bajki 1001 nocy – Laboratorium teatralne Teatru Qfer z Gdańska
Każdy śpiewa i się rusa, bo na koniec gramy bluesa – muzykowanie
Miejsce - Scena Basztowa, Plac Kobzdeja
godz. 18 - 23 - Muzyczna Gospoda - konkursy z nagrodami, Cocktail, DJ
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
Godz. 21.30 - Festiwal „Dusza Jarmarku” - Kino pod Niebem
Miejsce - Bazylika św. Mikołaja
17 sierpnia, piątek
godz. 14 – 18 - Piątek na Piątkę
II Festiwal Naśladowania Dźwięków Świata
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
godz. 14 - 18 - Piątki Wiedeńskie
Zespół Muzyki Klasycznej Perlaudi, Kwartet Brillante
Miłość w muzyce, prowadzenie: Barbara Żurowska - Sutt
Zofia Kotlicka - Wiesztordt - śpiew
Waldemar Bączyk - śpiew
Robert Hennig - śpiew
Krystyna Pyszkowska - fortepian
Kwartet Harmonia
Miejsce - Scena Basztowa, Plac Kobzdeja
godz. 16.30 - 18 - Rodzinna Kapela Bugajskich
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
godz. 18 - 23 - Muzyczna Gospoda
konkursy z nagrodami, karaoke - finał
Nieznani Sprawcy, DJ
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
Godz. 19 - XI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel
Miejsce - Osiek, Amfiteatr Łąkowy
Godz. 21.30 - Festiwal „Dusza Jarmarku” - Kino pod Niebem
Miejsce - Bazylika św. Mikołaja
18 sierpnia, sobota
godz. 12 - 15 - Chrzest Drukarza - widowisko plenerowe
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
godz. 14 – 16 - Bajkowisko
Kot w butach - spektakl Teatru Muzycznego Picorello
konkursy, gry i zabawy
Miejsce - Scena Basztowa, Plac Kobzdeja
godz. 15 – 16 - Zespół Muzyki Dawnej Bianco Fiore
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
godz. 16 - 17 - Zespół Tańca Dawnego Chastelana
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
godz. 16 - 18 - Rodzinna Kapela Bugajskich
pieśni i melodie regionów: babiogórskiego, żywieckiego, podhalańskiego, krakowskiego i sądeckiego
Miejsce - Scena Na Ołowiance /widownia na wyspie/
godz. 17 - 23 - Muzyczna Gospoda - konkursy z nagrodami, The Park, DJ
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
Godz. 19 - XI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel
Miejsce - Osiek, Amfiteatr Łąkowy
Godz. 20 – 50. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej
Peter Planyavsky (Szwecja)
Miejsce - Katedra Oliwska
Godz. 20 - Koncert Finałowy
Czarno Czarni
Urszula
Pokaz sztucznych ogni
Miejsce - Scena na Ołowiance
Godz. 21.30 - Festiwal „Dusza Jarmarku” - Kino pod Niebem
Miejsce - Bazylika św. Mikołaja
19 sierpnia, niedziela
godz. 11 - Ustanowienie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej
Miejsce - Kościół św. Piotra i Pawła
godz. 16 - Ceremonia Zakończenia Jarmarku św. Dominika 2007, wręczenie GRAND PRIX Jarmarku św. Dominika 2007
Miejsce - Scena Europejska, Targ Węglowy
godz. 20 - XI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Gospel - koncert galowy
Miejsce - Kościół św. Jana
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie