Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.06.2019 09:16 Kategoria:Turystyka Autor:inf.nadesł. Placówka:Brak
Technologia blockchain w turystyce Warmii i Mazur
Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.
Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Mikołaj Kopernik dokonał przełomowego odkrycia, którego wpływ na dzieje ludzkości jest niekwestionowalny. Oddając hołd wielkiemu uczonemu, samorząd województwa warmińsko-mazurskiego równie odważnie podszedł do promocji dziedzictwa Kopernika. Urzędnicy marszałka województwa jako pierwsi w Polsce do promocji walorów turystycznych Warmii i Mazur wykorzystują technologię blockchain. Premiera projektu odbyła się w sobotę, 15 czerwca.

Samorząd regionu Warmii i Mazur w dzień 546. urodzin Mikołaja Kopernika wygenerował okolicznościowy token CoperniCoin. W sobotę 15 czerwca oficjalną premierę w Olsztynie miał cały system promocji Szlaku Kopernikowskiego wraz z platformą wymiany tokenu na nagrody rzeczowe.

- Czujemy się zobowiązani do odważnych kroków w kontekście naszego Wielkiego Uczonego, znanego przecież w każdym zakątku świata - mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Szlak Kopernikowski na Warmii i Mazurach przybliża do jego dziedzictwa i promuje nasz region – w końcu to tu, na Warmii, Mikołaj Kopernik spędził ponad połowę życia i dokonał swoich odkryć.

To nowatorskie przedsięwzięcie rozpocznie nową erę promocji dziedzictwa kulturowego i atrakcji turystycznych. Nikt w Polsce nie stosował technologii blockchain do tego rodzaju działań. Blockchain od kilku lat realnie zmienia świat, a według prognoz wielu ekspertów, rozwiązania oparte o tę technologię mogą znacząco wpłynąć nie tylko na świat technologii, ale też na funkcjonowanie instytucji publicznych, finansowych, państw i polityki.

— Emisję tokenu okolicznościowego CoperniCoin oparliśmy o platformę Waves - mówi Maciej Bułkowski, dyrektor departamentu społeczeństwa informacyjnego w urzędzie marszałkowskim województwa warmińsko-mazurskiego, który nadzoruje projekt. - Braliśmy pod uwagę wiele czynników, min. związanych z kosztem obsługi, stabilności oraz szybkości działania. Jednym z czynników wyboru był również "efekt ekologiczny", ze względu na niewykorzystywanie "koparek", które generują duże zużycie energii w celu potwierdzenia transakcji, jak w przypadku innych rozwiązań.

CoperniCoin będzie jednym z elementów agregujących wiele obszarów związanych z promocją atrakcji turystycznych regionu. Będzie go można zdobyć podczas różnego rodzaju aktywności: udział w eventach poświęconych Kopernikowi, aktywność w mediach społecznościowych, udział w konkursach itp. W dalszej kolejności możliwa będzie wymiana zgromadzonych CoperniCoinów na nagrody rzeczowe. Do programu mogą włączać się przedsiębiorcy i instytucje. Wówczas możliwe będzie szerokie zaoferowanie turystom i mieszkańcom zniżek na atrakcje, usługi noclegowe czy gastronomiczne.

Szczegółów można szukać na platformie Szlak Kopernikowski na Warmii i Mazurach szlakkopernikowski.pl.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11458
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9218725

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.