Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 04.03.2015 16:57 Miasto:Region Kategoria:Turystyka Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Nad Kanał Elbląski dojedziesz jeszcze wygodniej!
Fot. mat. prasowe
Fot. mat. prasowe

W maju zacznie się remont kolejnego odcinka drogi nr 527, która prowadzi m.in. do jednej z głównych atrakcji turystycznych regionu - Kanału Elbląskiego. Prace mają potrwać do końca września. 

Na modernizację "527" mieszkańcy terenów leżących w zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego czekali wiele lat. Na inwestycji skorzystają także turyści.

We wrześniu ubiegłego oddano do użytku odnowiony 8-kilometrowy odcinek z Jelonek do Rychlik. Wkrótce roboty drogowe mają ruszyć na następnym, 5-kilometrowym fragmencie - z Rychlik do Kwietniewa. W Kwietniewie powstanie nowy parking, wybudowane zostaną również zatoki autobusowe i ponad 5 km chodników oraz ścieżek rowerowych.

Całość prac ma kosztować około 13,6 mln zł. 700 tysięcy przekaże samorząd województwa, milion - gmina Rychliki. Reszta pieniędzy, informuje Urząd Marszałkowski w Olsztynie, ma pochodzić z oszczędności w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia - Mazury na lata 2007-2013W poniedziałek w Olsztynie podpisane zostało porozumienie o współfinansowaniu inwestycji przez województwo i gminę.

- Jeżeli samorządy chcą współpracować, może to przynieść świetne efekty, czego przykładem jest nasze porozumienie - powiedział w czasie uroczystości marszałek Warmii i Mazur Gustaw Marek Brzezin. - Choć gmina Rychliki nie należy do finansowych krezusów, pozytywnie zareagowała na propozycję dołożenia się do wkładu własnego. Dzięki temu możemy kontynuować przebudowę drogi nr 527.

- Bez wcześniej przygotowanego projektu nie moglibyśmy tak szybko zająć się przebudową tej drogi, stąd duże podziękowania należą się dyrektorowi i pracownikom Zarządu Dróg Wojewódzkich - zaznaczyła wicemarszałek Wioletta Śląska - Zyśk, odpowiedzialna w Zarządzie województwa za infrastrukturę.

Obecnie trwa procedura rozpatrywania wniosku o dofinansowanie inwestycji przez Unię Europejską.

- Czasu na przeprowadzenie robót i rozliczenie projektu unijnego nie mamy zbyt wiele, dlatego zdecydowaliśmy się w tym momencie na przebudowę 5-kilometrowego odcinka, wraz z potrzebną infrastrukturą - powiedział dyrektor ZDW w Olsztynie Waldemar Królikowski.

"Przebudowa ostatniego odcinka "527" leżącego w granicach województwa warmińsko-mazurskiego: Kwietniewo - granica województwa przewidziana jest na lata 2015-2020 i będzie uzależniona od dostępności środków w budżecie województwa oraz puli środków unijnych" - czytamy w komunikacie prasowym.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11734
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10389305

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.