Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 15.05.2013 11:07 Miasto:Elbląg Kategoria:Sztuki plastyczne / wizualne Autor:Karolina Śluz Placówka:Stowarzyszenie "Jantar"
Pobudzaj kreatywność na warsztatach
Happening Jesteśmy. Jedno z działań Festiwalu Przemysłów Kreatywnych.
Happening Jesteśmy. Jedno z działań Festiwalu Przemysłów Kreatywnych.

Jak nowoczesne technologie wykorzystywać jeszcze bardziej twórczo? Tego będzie można się dowiedzieć podczas warsztatów, które odbędą się w ramach Festiwalu Przemysłów Kreatywnych.  Jeszcze do 24 maja przyjmujemy zgłoszenia na bezpłatne warsztaty z nowych mediów, animacji filmowej i technologii cięci wodą.

Stowarzyszenie Jantar i Centrum Spotkań Europejskich Światowid szukają dzieci, młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów, którzy chcieliby wziąć udział w bezpłatnych warsztatach.  

- Nabory dotyczą działań w kilku grupach warsztatowych w związku z tym zostały jeszcze wolne miejsca na każde z nich – mówi Karolina Śluz, koordynator projektu. – Warsztaty będą prowadzone przez specjalistów, to będzie tydzień dobrej zabawy i wytężonej pracy.

Warsztaty miały być realizowane w pierwszym tygodniu czerwca jednak z powodów technicznych, warsztaty z technologii cięcia wodą odbędą się w drugiej połowie czerwca.  Ich szczegółowy plan będzie znany po 10 czerwca. Warsztaty z nowych mediów i animacji filmowej odbędą się zgodnie z wcześniej wyznaczonym harmonogramem. Wszystkie one zakończą się spotkaniem podsumowującym, podczas którego uczestnicy warsztatów zaprezentują efekty swojej pracy.

Moje miasto, a w nim... - warsztaty z nowych mediów

Podczas warsztatów z nowych mediów  uczestnicy wykonają multimedialną pocztówkę Elbląga, a dokładnie elbląskiego Starego Miasta. Podczas realizacji pocztówki wezmą udział w zajęciach z zakresu: fotografii, nagrywania dźwięku, archiwizacji materiałów, wykorzystania nowych technologii (narzędzia internetowe). Zdobędą umiejętności montażu dźwięku (audacity), tworzenia fotocastów (movie maker), fotokolaży, epublikacji (issuu). Nauczą się również tworzyć mapy multimedialne (google maps), kreatywne prezentacje (prezi), a także wykorzystywać blogi do tworzenia prostych witryn internetowych oraz generować qrcody.

Warsztaty poprowadzi Fundacja 5Medium Agnieszka Jarmuł, filolożka, animatorka, redaktor internetowy oraz Anna Welik koordynatorka projektów edukacyjnych takich jak: Za! –loguj się, Miasto z (po)mysłami.

Warsztaty kierowane są do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów.

Zajęcia będą odbywały się w CSE Światowid oraz na obszarze Starego Miasta.

Ilość miejsc: 20 (praca w trzech grupach)

Między nami – międzypokoleniowe warsztaty animacji filmowej

Uczestnicy zajęć poznają historię animacji, obejrzą przykłady filmów wykonanych w różnych technikach, nauczą się pracy z kamerą. Zaproponują scenariusze, które następnie zostaną opracowane i przygotowane do realizacji przez osoby prowadzące  z a jęcia. Poznają techniki wykonania filmu animowanego, tworzą elementy planu filmowego (bohaterowie, scenografia), a następnie ujęcia filmowe według przygotowanych scenariuszy oraz napisy. Każda grupa będzie pracowała n a własnym stanowisku do animacji. Montażu i udźwiękowienia filmów dokonają osoby prowadzące warsztaty.

Zajęcia poprowadzą Magdalena Bryll, Marta Stróżycka oraz Katarzyna Okoniewska -  absolwentki wydziału animacji PWSFTViT w Łodzi, pracujące m.in. przy produkcji nagrodzonego Oscarem Piotrusia i Wilka.

Warsztaty kierowane są do dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów.

Zajęcia będą odbywały się w CSE Światowid.

Ilość miejsc: 30 (praca w trzech grupach)

Warsztaty z technologii cięcia wodą

Podczas warsztatów uczestnicy pod okiem specjalistów z firmy Jetsystem poznają możliwości technologii cięcia wodą, poznają proces projektowania przedmiotu pod maszynę, wcielą się w rolę projektantów, a następnie wykonają zaprojektowany przedmiot tą metodą.

Zajęcia odbędą się w Elbląskim Park Technologicznym. Mile widziana jest umiejętność obsługi programów z rodziny CAD (wystarczy na poziomie podstawowym).

Warsztaty kierowane są do młodzieży, osób dorosłych oraz uczestników. 

Ilość osób: 32 (praca w czterech grupach).

Aby wziąć udział w warsztatach należy wypełnić formularz, który znajduje się na stronie swiatowid.elblag.pl. Formularz jest również dostępny w siedzibie CSE Światowid (pokój nr 26, na parterze). Wypełniony formularz należy przesłać na adres karolina.sluz@swiatowid.elblag.pl lub dostarczyć osobiście do siedziby CSE Światowid.

Więcej informacji pod numerem (55) 611 20 56 lub pisząc na adres karolina.sluz@swiatowid.elblag.pl

Festiwal Przemysłów Kreatywnych dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11184927

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.