szukaj
Logowanie
Kierownik Redakcji: Edyta Bugowska
tel 55 611 20 63
Pięć dni pracy w terenie, później opracowywanie danych, by na stronie cyfrowewm.pl mogły pojawić się obiekty – zabytkowy cmentarz ewangelicki oraz kaplica grobowa. To wspólna praca wolontariuszy i specjalistów z Regionalnej Pracowni Digitalizacji w ramach projektu, dofinansowanego z programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa.
Kończy się realizacja projektu "Ewidentnie ważne. Dokumentacja cmentarza i kaplicy w Pasymiu", na stronie cyfrowewm.pl można oglądać zdigitalizowane obiekty, przyszedł czas na podsumowania...
Dziedzictwo to rodzaj spuścizny – materialnej i niematerialnej, której nie powinniśmy zmarnować, bo gdy mądrze korzystać z dziedzictwa, można wiele zyskać. W ramach organizacji Europejskich Dni Dziedzictwa odbędą się w Pasymiu zajęcia edukacyjne dla uczniów pasymskiej Szkoły Podstawowej, gra miejska oraz wystawa zdjęć powstałych w ramach projektu „Ewidentnie ważne. Dokumentacja cmentarza i kaplicy w Pasymiu”.
Pięć potrwają warsztaty terenowe w Pasymiu, podczas których wolontariusze oraz specjaliści Regionalnej Pracowni Digitalizacji będą dokumentować i inwentaryzować cmentarz ewangelicki i kaplicę rodziny Rutkowskich w Pasymiu. W tym czasie wolontariuszom przekazana zostanie spora dawka wiedzy na temat skaningu, fotografii i fotogrametrii.
Warsztaty plastyczno-fotograficzne dla najmłodszych oraz spotkanie integrujące dla dorosłych mieszkańców Pasymia, wszystko to w miłej atmosferze przy kawie i herbacie – Stowarzyszenie Jantar zaprasza 30 sierpnia do Miejskiej Biblioteki Publicznej w ramach projektu „Ewidentnie ważne. Dokumentacja cmentarza i kaplicy w Pasymiu”.
Stowarzyszenie Jantar poszukuje wolontariuszy do udziału w projekcie pt. „Ewidentnie ważne. Dokumentacja cmentarza i kaplicy w Pasymiu”. Warsztaty i szkolenia dot. inwentaryzacji, dokumentacji, skaningu, fotografowania, fotogrametrii – to część działań do udziału w których zaprasza Stowarzyszenie. Oferta kierowana jest przede wszystkim do studentów min. II roku na kierunkach związanych z historią sztuki, ochroną dóbr kultury, dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym itp.
W Kadynach, położonej malowniczo nad Zalewem Wiślanym wsi, od 4 do 9 lipca trwał plener artystyczny, który zorganizowało Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu i Stowarzyszenie „Jantar”.
Festiwal Przemysłów Kreatywnych to projekt, który od stycznia do lipca pobudzał kreatywnie mieszkańców Elbląga i regionu. Jak przebiegał - zobacz w wideoklipie Tomasza Misiuka.
W trzecim bloku tańczyli tancerze najbardziej zaawansowani, posiadający klasę B i C oraz pary seniorskie. Zapraszamy do obejrzenia ostatniej części Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Pomosty.
W drugim bloku turnieju Pomosty tańczyli tancerze w kategorii od 12 lat do powyżej 15 roku życia w klasach tanecznych E i C.
Informacje dla klientów CSE Światowid
eŚWIATOWID W LICZBACH
KONTAKT Z REDAKCJĄ
Wydawca:
Centrum Spotkań Europejskich "ŚWIATOWID" pl. Jagiellończyka 1 82-300 Elbląg tel.: 55 611 20 50 fax: 55 611 20 60
Redakcja: redakcja@eswiatowid.pl tel.: 55 611 20 63 Administrator systemu: adm@swiatowid.elblag.pl
SPOŁECZNOŚĆ
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013
oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.