Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.08.2012 09:49 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Zuzanna Gajewska, inf. nadesłana Placówka:Biblioteka Elbląska
Przeżyj niezwykłą noc w bibliotece
fot. Dominik Żyłowski
fot. Dominik Żyłowski

To będzie gratka dla mocnych marków i wielbicieli zagadek kryminalnych. We wrześniu, młodzi elblążanie będą mieli okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu. Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Elblągu zaprasza czytelników w wieku 10-13 lat na pełną niespodzianek i niezwykłych przygód Noc detektywów.

Dzieci na tę jedną noc zamienią się w prawdziwych detektywów, a także wspólnie stworzą powieść kryminalną. Gościem specjalnym będzie Krzysztof Petek, autor książek, a także organizator wypraw i szkół przetrwania..

Scenariusz imprezy:
Po krótkim, prezentacyjnym spotkaniu autorskim z Krzysztofem Petkiem zostanie dokonany podział dzieci na grupy śledcze, zostaną wybrani dowódcy grup i rozdane zamknięte koperty. Każda grupa śledcza, której będzie towarzyszyła również osoba dorosła otrzyma swoją "ścieżkę" dotarcia do skarbu. Grupy wyjdą na zewnątrz Biblioteki, aby odnaleźć kolejne listy, mające doprowadzić do odkrycia ich części zagadki. W trakcie trwania nocy detektywów wszyscy uczestnicy aktywnie uczestniczą w rozwiązywaniu zagadki: robią notatki, szukają danych w Internecie. Po powrocie z "terenu" grupy wspólnie rozwiązują ostatnią zagadkę. W tym celu muszą zjednoczyć siły i wymienić się danymi, aby zdobyć Ostatni Klucz - mapę do skarbu. Gdy mapa zostanie już zdobyta, odbywa się poszukiwanie ukrytego skarbu. Po powrocie, przy herbacie dzieci relacjonują poszukiwania i pod kierunkiem Krzysztofa Petka zajmują się przygotowywaniem materiału do powieści detektywistycznej z akcją rozgrywającą się w Elblągu. Książka będzie miała formę publikacji elektronicznej i zostanie udostępniona na stronie internetowej Biblioteki Elbląskiej dla uczestników imprezy i użytkowników Biblioteki Elbląskiej. Na koniec chętni wykonają ilustracje do powieści lub będą mogli wziąć udział w czytaniu książek przygodowo-kryminalnych. Następnego dnia rano, po emocjonującej nocy w Bibliotece dzieci napiją się herbaty i wrócą z rodzicami do domu.

Impreza rozpocznie się 21 września 2012 ( piątek) o godz.18.00 i zakończy w godzinach rannych 22 września 2012 (sobota). Noc detektywów będzie realizowana w Dziale Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7.

Dzieci biorące udział w imprezie powinny przynieść:
karimatę,
śpiwór,
buty na zmianę,
dres do spania,
latarkę, notatnik i długopis,
ubrania pozwalające na nocne wyjście z biblioteki.

Niezbędne jest też posiadanie pisemnej zgody rodzica lub opiekuna na uczestniczenie dziecka w nocy detektywów.

Więcej informacji oraz link do rejestracji uczestnictwa w Nocy detektywów na stronie www.bibliotekaelblaska.pl oraz w Dziale Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej Biblioteki Elbląskiej, nr tel. 611 31 69; e-mail: dzieci@bibliotekaelblaska.pl Organizatorem zabawy jest Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Elblągu, a zadanie dofinansowane jest ze środków Urzędu Miejskiego w Elbląg.

*Krzysztof Petek to autor powieści sensacyjno-przygodowych, reportażysta, organizator wypraw i szkół przetrwania. Urodził się w 1970 roku w Wadowicach. Prowadził harcerski Oddział Specjalny. Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz, psychologii sytuacji krytycznych. Dziennikarzem został w drugiej klasie liceum. Autor podróżuje zapraszany na spotkania autorskie, promując także zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Walczy z postawami patologicznymi, organizując wykłady i wyprawy dla młodzieży. Uczestniczy w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Prowadzi międzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie, a także akcje takie jak Noc w bibliotece czy Noc detektywów.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11745
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10404667

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.