szukaj
Logowanie
Kierownik Redakcji: Edyta Bugowska
tel 55 611 20 63
Wioletta Jaskólska urodziła się w Lidzbarku Warmińskim. Jest profesorem w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dziś pokaże swoje prace w Elblągu.
W najbliższy czwartek (12 marca) Biblioteka Elbląska zaprasza na koncert Bogumiły Waretki - Bajdor i Elżbiety Pasierowskiej - Kołodziej. W programie utwory na fortepian na cztery ręce - kompozycje Clementiego, Moszkowskiego i Rachmaninowa.
Na stronie Elbląskiej Biblioteki Cyfrowej można obejrzeć XVII-wieczne polonika. Są wśród nich materiały dotyczące historii, teologii, prawa i politologii, ale również druki z matematyki, medycyny, zielniki, kalendarze i elbingensia, które na pewno ucieszą pasjonatów historii Elbląga.
Filia nr 5 Biblioteki Elbląskiej zaprasza w piątek 13 czerwca o godz. 18.00 na wernisaż malarstwa elblążanki Lucyny Niepokorowicz pt. Tam, gdzie droga prowadzi.
Jak w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat zmieniła się kultura, polska obyczajowość, jakim przeobrażeniom uległa polska architektura i jak zmieniali się polscy… przestępcy. O tym wszystkim dyskutować będą uczestnicy spotkań w ramach 11. Letnich Ogrodów POLITYKI.
- Nie silę się na "nowoczesności", chcę dobrze opowiadać historie - mówi Andrzej Kasperek, autor tomu opowiadań Koronczarka. Pisanie historii nieźle mu wychodzi. Sięga m.in. do przeszłości Żuław, w jego prozie pojawiają się też Gdańsk czy Elbląg. Jutro, tj. w czwartek, 8 maja, Andrzej Kasperek spotka się z czytelnikami w Elblągu.
W środę, 9 kwietnia, Biblioteka Elbląska zaprasza na spotkanie z Grażyną Wosińską, autorką książki Pożar i szpiedzy, poświęconej głośniej Sprawie Elbląskiej z okresu stalinowskich represji.
Jutro - w środę, 19 marca, w Elblągu - spotkanie z Tomaszem Wandzelem*. Pisarz z Prabut opowie o swej nowej powieści. Jest o miłości i erotyce.
Nikt nie kwestionuje, że np. za prace budowlane należy się wynagrodzenie. Ale wielu uważa, że prowadzenie działalności kulturalnej nie kosztuje nic lub kosztuje niewiele. To nieprawda. Sektor kultury powinien o tym mówić, ulepszać ofertę, myśleć strategicznie, tworzyć koalicje i skuteczniejszą politykę informacyjną.
4 czerwca ogrody Biblioteki Elbląskiej staną się przestrzenią dyskusji i wydarzeń artystycznych, a 24 września ruszy Elbląskie Forum Kulturoznawcze - konferencja, która w tym roku poszerzy się o udział historyków i także będzie połączona z działaniami artystów.
Informacje dla klientów CSE Światowid
eŚWIATOWID W LICZBACH
KONTAKT Z REDAKCJĄ
Wydawca:
Centrum Spotkań Europejskich "ŚWIATOWID" pl. Jagiellończyka 1 82-300 Elbląg tel.: 55 611 20 50 fax: 55 611 20 60
Redakcja: redakcja@eswiatowid.pl tel.: 55 611 20 63 Administrator systemu: adm@swiatowid.elblag.pl
SPOŁECZNOŚĆ
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013
oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.