Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.08.2012 03:12 Miasto:Region Kategoria:Turystyka Autor:Justyna Kozłowska-Dyrla Placówka:Brak
2 z 7 Nowych Cudów Polski?
Nominacje dostępne są na stronie www.7cudow.national-geographic.pl
Nominacje dostępne są na stronie www.7cudow.national-geographic.pl

Do 24 września można oddawać głos na kandydatów Warmii i Mazur w plebiscycie na 7 Nowych Cudów Polski. Miesięcznik National Geographic Traveller po raz drugi czeka na SMS-y, w których czytelnicy wskazują najciekawsze zakątki kraju.

Pod hasłem Polska jest najfajniejsza odbył się konkurs w ubiegłym roku. Jak informują organizatorzy miała być to jednorazowa, wakacyjna zabawa, ale zainteresowanie z jakim spotkała się akcja sprawiło, że miesięcznik National Geographic Traveller postanowił  go kontynuować w następnych latach.

Tym razem to regiony - samorządy, regionalne organizacje turystyczne i lokalni patrioci - mieli wyszukać niezwykłe miejsca.

Kandydatami Warmii i Mazur w zmaganiach są jezioro Jeziorak - najdłuższe jezioro w Polsce oraz ruiny XVI-wiecznego zamku Szymbark w pobliżu Iławy. W plebiscycie miejsca te rywalizują między innymi z łódzką Manufakturą, Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu i Stocznią Gdańską.

Głosowanie w plebiscycie odbywa się drogą sms-ową, a jego wyniki ogłoszone będą w listopadowym numerze National Geographic Traveller. Aby zagłosować na jezioro Jeziorak w plebiscycie, należy wysłać SMS o treści: TR.CUD.28.twój kod pocztowy (np. 00-999), pod numer 71001. By oddać swój głos na Szymbark, należy wysłać SMS o treści: TR.CUD.27.twój kod pocztowy (np. 00-999), pod numer 71001.


Każda osoba, która weźmie udział w głosowaniu, otrzyma w prezencie unikatowy Przewodnik po 7 nowych cudach Polski 2011, zawierający zdjęcia i opisy zwycięzców ubiegłorocznego plebiscytu. Osoby, które swój głos uzupełnią uzasadnieniem dokonanego wyboru, wezmą dodatkowo udział w konkursie, w którym do wygrania są cenne nagrody.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11742
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10400878

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.