Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 12.04.2012 03:31 Miasto:Elbląg Kategoria:MŁODY EŚWIATOWID Autor:inf. nadesłana - Beata Branicka, ZG Placówka:Centrum Sztuki Galeria EL
Zamień formę w dźwięk

Już w najbliższą sobotę odbędzie się kolejna tura warsztatów, realizowanych w ramach projektu miasto_słowo_dźwięk. Najbliższe spotkanie poświęcone będzie pracy z dźwiękiem.

Dźwięk w formie to warsztaty mające na celu poznawanie elbląskich form przestrzennych oraz ich potencjału kreacyjnego poprzez pracę nad próbą ich udźwiękowienia. W założeniu warsztatów udźwiękowienie to nic innego jak soundartowy utwór powstały w oparciu zarówno o dźwięki wygenerowane przez otoczenie formy, poprzez dźwięk samej formy, jak również sztucznie wytworzone dźwięki powstałe w oparciu o odczucia uczestników w odniesieniu do kształtu koloru struktury i faktury opisywanej formy. Podczas warsztatów uczestnicy pracować będą nad udźwiękowieniem pięciu wybranych form przestrzennych, wykorzystując techniki nagrań terenowych, samplingu, syntezy dźwięku. Powstałe utwory zostaną zaprezentowane podczas performance dźwiękowego na zakończenie warsztatów.

Głównym prowadzącym warsztatów będzie Maciek Olewniczak - kurator warsztatów SoundLab w Galerii EL, realizator dźwięku, muzyk, improwizator oraz producent muzyczny.

Do udziału w warsztatach zapraszamy młodzież chcącą poznawać ciekawe techniki kreacji dźwiękowej, bez względu na stopień zaawansowania w zakresie pracy z dźwiękiem. Najbliższe spotkanie odbędzie się w sobotę 14 kwietnia o godzinie 10.00 w Galerii EL. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, prosimy o wcześniejsze zapisy pod adresem: maciek@galeria-el.pl.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11975
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11158631

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.