Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 06.03.2009 05:09 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. - Arkadiusz Kowalczyk, AJ Placówka:Biblioteka Elbląska
4 pory książki: Pora poezji
Ewa Lipska
Ewa Lipska
21 marca to nie tylko początek astronomicznej wiosny, ale też Międzynarodowy Dzień Poezji. Wcześniej, od 11 do 13 marca Biblioteka Elbląska i Instytut Książki zapraszają na Porę poezji, pierwszą część Festiwalu 4 Pory Książki.

Jak informuje Arkadiusz Kowalczyk, w programie Pory poezji są spotkania autorskie, m.in. ze znakomitą poetką Ewą Lipską, panel dyskusyjny i koncert piosenki autorskiej Roberta Kasprzyckiego.

Na wszystkie imprezy, które odbędą się w Sali U św. Ducha wstęp jest wolny, a bezpłatne wejściówki na koncert Roberta Kasprzyckiego są do odebrania na portierni głównej Biblioteki Elbląskiej.

4 Pory Książki to pomysł na całoroczną promocję czytelnictwa i współczesnej literatury polskiej, a także najciekawszych zjawisk literatury światowej. Charakter festiwalu pozwala na wyprowadzenie książki w przestrzeń publiczną, umożliwiając jej dotarcie nawet do przypadkowych odbiorców. Dzięki cykliczności festiwalu dyskusja o literaturze i życiu literackim ma miejsce w mediach kilka razy do roku - czytamy w informacji prasowej. - 4 Pory Książki to również jedyny polski festiwal literacki, który nie ogranicza się do wyłącznie jednego gatunku literackiego, a przy tym ma charakter międzynarodowy.

Głównym elementem całego przedsięwzięcia są spotkania autorskie. Towarzyszą im imprezy, przygotowywane z myślą o osobach, które na co dzień nie uczestniczą w życiu literackim. W ten sposób problematyka współczesnej literatury ma zostać pokazana w szerszym kontekście kulturalno-społecznym.

Imprezy festiwalowe odbędą się równocześnie w kilku miastach Polski i są organizowane we współpracy z partnerami lokalnymi, m.in. bibliotekami, księgarniami i centrami kultury.

Po marcowej Porze Poezji, w kwietniu odbędzie się część pt. POPLIT, w październiku Pora Prozy, zaś w listopadzie Pora Reportażu.
 
A oto szczegółowy program Pory Poezji:

Biblioteka Elbląska im. C. Norwida, ul. św. Ducha 3-7, Sala U św. Ducha

11 marca, środa

godz. 18 - Poezja uwrażliwia - spotkanie autorskie z Ewą Lipską; prowadzi Igor Stokfiszewski

godz. 20 - Piosenki i nie - koncert Roberta Kasprzyckiego
 
12 marca, czwartek

godz. 18 - Prognozy poezji - panel dyskusyjny; uczestniczą: Marcin Orliński i Piotr Marecki, prowadzi Igor Stokfiszewski
 
13 marca, piątek

godz. 19 - Między egzystencjalizmem a obiektywną obserwacją świata - wieczór autorski Tadeusza Dąbrowskiego, prowadzi Marcin Orliński
 
***

Szczegóły i pełny program festiwalu:


Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11598
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 9946226

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.