Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 06.12.2006 11:58 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesłana Placówka:Biblioteka Elbląska
Wielkie mowy historii
Biblioteka Elbląska i tygodnik "Polityka" zapraszają 7 grudnia o godz. 18.00 do Sali Koncertowej Biblioteki Elbląskiej na kolejne spotkanie w SALONIE „Polityki".

     Tematem najbliższego SALONU będą „Wielkie mowy historii", a do rozmowy Mirosław Pęczak zaprosił specjalistę od spraw międzynarodowych Adama Szostkiewicza, retoryka dra Jacka Wasilewskiego i szefa komitetu redakcyjnego "Wielkich mów historii" Tadeusza Zawadzkiego.
Adam Szostkiewicz jest dziennikarzem, tłumaczem literatury anglojęzycznej, autorem książki "Przebudzony. Opowieść o Buddzie i o tym, czego w buddyzmie szukają ludzie Zachodu". W latach 1988-1999 w "Tygodniku Powszechnym", od 1999 komentator "Polityki", specjalizujący się w tematyce religijnej i zagranicznej. Laureat nagrody publicystycznej Krakowskiej Fundacji Kultury oraz nagrody imienia Mordechaja Anielewicza za działalność w zwalczaniu ksenofobii, antysemityzmu i utrwalaniu tolerancji. Członek Rady Języka Polskiego.
Jacek Wasilewski - absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, Telewizyjnej i Filmowej w Łodzi. Obecnie wykłada retorykę na Wydziale Dziennikarstwa UW oraz teorię mediów w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie. Prowadził również na UW warsztaty z Reklamy Społecznej (we współpracy z ASP w Warszawie) oraz seminarium Media-Manipulacja-Demokracja (we współpracy z zakładem Filozofii Społecznej UW). Współpracował z pismami: Polityka, Rzeczpospolita, Playboy, Cosmopolitan, Gentleman, Machina, Przekrój, Marketing Service, Kultura Popularna. W 2004 roku uzyskał tytuł doktora na podstawie rozprawy Retoryka dominacji.
Współautor scenariusza do serialu "Dylematu 5", kontynuacji popularnego filmu Stanisława Barei Alternatywy 4.
Tadeusz Zawadzki - historyk, współpracownik tygodnika "Polityka", przewodniczący komitetu redakcyjnego czterotomowej antologii "Wielkie mowy historii" wydanej przez "Politykę". Wydawnictwo zawiera 250 historycznych przemówień polityków i znanych osobistości, opatrzonych notami biograficznymi, komentarzami i przypisami ułatwiającymi zrozumienie tekstów. Zawarte w antologii wystąpienia często wstrząsały światem, zmieniały bieg dziejów, lub kierunek ludzkiego myślenia. Mowy te zapowiadały wydarzenia przełomowe, podniosłe lub straszne.

Wstęp wolny.

Dołączone pliki:
Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11887
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10748031

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.