Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 24.10.2006 11:07 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesłana Placówka:Biblioteka Elbląska
Salon Polityki
Biblioteka Elbląska i tygodnik Polityka zapraszają 30 października o godz. 18.00 do Sali Koncertowej Biblioteki Elbląskiej na kolejne spotkanie w SALONIE "Polityki". Tematem najbliższego SALONU będzie "Polska samorządna", a do rozmowy Mirosław Pęczak zaprosił Janinę Paradowską - komentatora politycznego Polityki i Grażynę Kopińską - Dyrektora Programu Przeciw Korupcji Fundacji Stefana Batorego.

Grażyna Kopińska jest z wykształcenia slawistką. 10 lat pracowała w Instytucie Słowianoznawstwa PAN. W latach 1990-1994 radna gminy Warszawa-Mokotów. Od 1993 roku związana z organizacjami pozarządowymi: w Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej prowadziła program wspierania małych i średnich firm, następnie była konsultantem Fundacji Forda na kraje Europy Środkowej.
Od 2000 roku w Fundacji im. Stefana Batorego prowadzi program „Przeciw Korupcji" wspierany przez Helsińską Fundację Praw Człowieka. Od lipca 2004 roku członek Rady Zamówień Publicznych.

Janina Paradowska - dziennikarka tygodnika Polityka. Czołowa postać polskiej publicystyki politycznej, co znalazło potwierdzenie w przyznaniu jej prestiżowego dla środowiska mediów tytułu Dziennikarza Roku 2002 miesięcznika Press. Jak sama twierdzi, tytuł ten ma dla niej ogromne znaczenie jako nagroda środowiskowa, przyznawana przez kolegów po fachu. W tym samym roku otrzymała Złotą Akredytację do Sejmu - nagrodę przyznawaną dziennikarzom przez prezydia klubów parlamentarnych ponad podziałami. To od jej materiałów lekturę Polityki rozpoczyna większość czytelników, z jej opinią liczą się politycy i koledzy dziennikarze. Jest laureatką nagród: Pruszyńskich, Bocheńskiego i wielokrotnie Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Uhonorowana drugim miejscem w rankingu 50 najbardziej Wpływowych Kobiet w Polsce magazynu Home & Market.
Janina Paradowska jest absolwentką wydziału polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracę w zawodzie zaczynała od reportaży społecznych w Kurierze Polskim, następnie pracowała w Życiu Warszawy. Komentatorem politycznym Polityki została w 1991r.
Jak twierdzi politykę po prostu lubi, choć widzi siebie wyłącznie jako obserwatora wydarzeń, nie ewentualnego ich uczestnika. Jest zdania, że u podstawy jej sukcesu leży "nieznośna pracowitość" oraz przekonanie, że podstawą w zawodzie dziennikarza jest poszanowanie faktów.
- Najbliższy SALON odbędzie się niespełna 2 tygodnie przed wyborami samorządowymi, dlatego liczymy, że dyskusja będzie gorąca, a dla obecnych działaczy samorządowych i kandydatów do Rady Miejskiej powinien być to punkt obowiązkowy kampanii wyborczej - zachęcają organizatorzy - Opinia naszych gości, szczególnie kwestia transparentności władzy podnoszona przez Fundację Batorego reprezentowaną przez Grażynę Kopińską, powinna być czynnikem determinującym działania każdej władzy, nawet na poziomie lokalnym.

Bezpłatne wejściówki można odbierać w Sekretariacie Biblioteki Elbląskiej przy ul. św. Ducha 3-7 w godz. 8.00-16.00.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11185735

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.