Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 17.09.2015 11:50 Kategoria:Esej i Felieton Autor:Żaneta Wacławska Placówka:Brak
Święto Chleba a promocja Elbląga (sonda)

Wydarzenia takie, jak elbląskie Święto Chleba, są organizowane z myślą o mieszkańcach, a także przyjezdnych. Frekwencja w czasie tegorocznej, 10. edycji imprezy, dopisała. Czy Święto korzystnie wpłynie na promocję Elbląga? Kilkoro odwiedzających zapytała o to Żaneta Wacławska, elblążanka, studentka kulturoznawstwa Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie, która odbywa praktykę w redakcji eŚwiatowid.pl .

Odpowiedzi były następujące:

(Kobieta) - Uważam, że tak. Na Warmi i Mazurach jest wielu różnych producentów, którzy mogą pochwalić się swoimi wyrobami. Święto Chleba jest doskonałą okazją do ich zaprezentowania, a tym samym do pozyskania nowych odbiorców.

(K.) - Tak, ponieważ to co kusi mieszkańców Elbląga, to bogata oferta towarów i ich dobra jakość. Takich towarów nie zabrakło w czasie Święta. Różnorodność produktów regionalnych, a także umiejętność ich prezentacji, przyczyni się do promocji tego rodzaju wyrobów wśród mieszkańców Elbląga i całego województwa.

(Mężczyzna) - Oczywiście, że tak! Jest to świetna promocja. Elblążanie i nie tylko, masowo zbierają się na Starym Mieście, by skosztować okolicznych smakołyków! Jest fantastyczna zabawa, przemili ludzie i mnóstwo przepysznego jedzenia. Polecam i zachęcam wszystkich okolicznych producentów do przyłączenia się do promocji naszego regionu w czasie Święta Chleba, a wszystkich mieszkańców do degustacji!

(K.) - Tak. Uważam, że jak najbardziej wpłynie korzystnie. Producenci z innych regionów dostają możliwość pokazania swoich wyrobów w innym miejscu, niż ich rodzinne miasto. Ludzie chętnie uczestniczą w takich imprezach masowych, więc też chętnie poznają różne produkty z całego kraju i lepiej mogą poznać tak naprawdę to, co w Polsce mamy najlepszego.

(M.) - Nie. Ponieważ wspólnymi cechami oferowanych do sprzedaży produktów regionalnych są: ich bogaty asortyment, dobra jakość i zbyt wysokie ceny! Dlatego też uważam, że niewiele osób może pozwolić sobie na zakup tych towarów - w myśl zasady Nie wystarczy chcieć, ale trzeba móc (kupić to, co się chce - red.).

(M.) - Zdecydowanie tak, ponieważ miasto Elbląg ma bardzo ciekawą historię i warto by ją poznać.

(M.) - Takie święta przyciągają ludzi ze względu na duży wybór produktów regionalnych, smacznych, zdrowych i przede wszystkim naturalnych. Święto Chleba cieszy się z roku na rok coraz większą popularnością i ludzie wybierają się tutaj całymi rodzinami.

(K.) - Myślę, że tak. Ludzie w tym mieście, jak i poza nim, mają bardzo duże pole do zaprezentowania swoich produktów oraz wyrobów regionalnych. W tym roku osobiście zwróciłam uwagę na duży wybór miodów. Zachwyciły mnie również wysokiej klasy wyroby mięsne, które były przepyszne. 

***

Relację ze Święta Chleba znajdziesz tutaj.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11052
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6071468

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.