Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 21.07.2011 01:04 Miasto:Elbląg Kategoria:Esej i Felieton Autor:Edyta Jasiukiewicz Placówka:Biblioteka Elbląska
Szczerość w każdej nucie

W którymś z wywiadów powiedział - To, co robię, jest arcyszczerą opowieścią o tym, co łączy mnie i widza i tak właśnie było na wczorajszym koncercie Marka Dyjaka.

Pierwsze zaskoczenie na koncercie -  ilość osób, które pojawiły się w Bibliotece Elbląskiej - wszystkie miejsca były zajęte, wykorzystano postawione z boku dodatkowe krzesełka, a z tyłu sali ludzie wciąż stali. Zwykle narzekam, że elblążanie nie korzystają z oferty kulturalnej, szczególnie jeśli jest darmowa, a tu takie zaskoczenie.

Zaczęli organizatorzy. Koncert i wiersz Siergiusza Jesienina zadedykowany został zmarłemu pracownikowi Biblioteki Elbląskiej - Ryszardowi Polakowskiemu. Marek Dyjak wszedł i bez wstępu zaczął mocno, o życiu na krawędzi. Później była niezwykle przejmująca Ballada szpitalna.

Artysta dziękował publiczności za to, że była, że pojawiła się tak licznie i że czuje bijące od niej ciepło i pozytywne emocje. Był bardzo skromny i niesamowicie skupiony. Śpiewał jedynie przy akompaniamencie pianina (akompaniował Zdzisław Kalinowski).

Można było usłyszeć takie utwory, jak Na klęczkach, Ballada o mojej mamie, Piosenka w samą porę. Nie zawsze wykorzystywał pełne brzmienie głosu, nie we wszystkich piosenkach było można usłyszeć jego silną chrypę, w piosence ?Jej portret? był bardzo wyciszony i prawie szeptał.

Zakończył koncert piosenką Ta ostatnia niedziela i Jej portret. Tak jak mocno zaczął, tak spokojnie, bez zadęcia i silenia się na gwiazdorskie bisy skończył, żegnany przez publiczność naprawdę szczerymi brawami. Bo na tym koncercie to szczerość grała główną rolę.

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11115
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6492455

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.