Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 01.10.2020 09:20 Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Ptasi Piknik tym razem on-line

Wielka jesienna migracja ptaków – to spektakularne zjawisko zachodzące co roku w przyrodzie, na którego obserwację zapraszamy w Europejskie Dni Ptaków, czyli święto obchodzone w ponad 40 krajach Europy i Azji Środkowej. Co roku w pierwszy weekend października tysiące ludzi spogląda na niebo, podziwiając niezmordowanych podróżników zmierzających na zimowiska, a my już od 10 lat staramy się przybliżyć to zjawisko wszystkim osobom wrażliwym na przyrodę i lubiącym aktywny wypoczynek — organizując Ptasi Piknik w lasach Mierzei Wiślanej.

Ze względu na panującą pandemię, w tym roku, Ptasi Piknik będzie miał wyjątkową formę. Ptasi Piknik odbędzie się w tym roku w Internecie w formie relacji, wejść na żywo oraz różnych materiałów, które będą się pojawiały przez cały dzień na Profilu Facebook -owym Lasów Państwowych.

Wystarczy usiąść wygodnie w fotelu i poświęcić ptakom trochę czasu!

- Co czeka miłośników przyrody? Całkiem sporo – mówi Jan Piotrowski z Nadleśnictwa Elbląg. - Specjalnie dla uczestników Ptasiego Pikniku udamy się na wieżę na górze Pirata, bez której nie wyobrażamy sobie Ptasiego Pikniku, spotkamy się z ornitologiem ze Stowarzyszenie „Drapolicz” w rezerwacie Ujście Wisły. Zajrzymy do obozu Fundacji Akcja Bałtycka, gdzie odbywają się od ponad 50 lat badania ptaków w trakcie migracji, a tam, na żywo, pokażemy, jak obrączkuje się ptaki. Posiedzimy na plaży, podyskutujemy o ptakach i migracjach, a nawet po majstrujemy w lesie, jak zawsze na Ptasim Pikniku! Do tego posłuchamy dr. Kruszewicza, pokażemy Wam, jak ratujemy głuszce i cietrzewie i jak młodzi leśnicy uczą się szacunku do ptaków w technikum leśnym w Tucholi. Do tego dorzucimy garść ciekawych filmów, praktycznych materiałów oraz plakat do ściągnięcia, bo jak Ptasi Piknik mógłby się odbyć bez plakatu?!

Szczegółowy program Ptasiego Pikniku online (na profilu FB Lasów Państwowych, na wydarzeniu Ptasi Piknik- online, oraz stronie Nadleśnictwa Elbląg). Nadleśnictwo Elbląg wraz ze Stowarzyszeniem „Drapolicz” i licznymi partnerami  serdecznie zapraszamy na X Ptasi Piknik na Mierzei Wiślanej.

- Zaczynamy 3 października od godziny 10:00 na FB Lasów Państwowych, bądźcie z nami - zachęcają organizatorzy.

 

Patronat medialny: Radio Gdańsk

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11143
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6971703

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.