Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 16.12.2019 11:25 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf.nadesł. Placówka:Brak
Zbuduj budę w swoim sercu- koncert

Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu ma przyjemność zaprosić na koncert „Magia Świąt” organizowany we współpracy z Klubem Aktywnej Młodzieży „Zaelblągowani” działającym przy Instytucji. Impreza ma na celu wsparcie elbląskiego schroniska dla zwierząt.

-Święta są takim czasem, w którym warto pomyśleć o innych. Zwierzęta to stworzenia, które same o siebie się nie zatroszczą-  opowiada o koncercie Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu-  to my ludzie jesteśmy niejako zobowiązani do tego, by dbać o nie, ich życie zależy wyłącznie od nas.

Koncert, który odbędzie się w Kinie Światowid, to również dowód na empatyczność i wrażliwość naszej elbląskiej młodzieży, która poświęca swój czas innym. W zeszłym roku kolędowali na rzecz bezdomnych, w trym roku pomagają zwierzętom ze schroniska. -Jesteśmy dumni z naszej młodzieży- kontynuuje Antoni Czyżyk- tworząc, wspólnie ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Viva art”, przestrzeń dla młodzieży do kreatywnych działań, chcieliśmy dać im warunki i możliwość do różnych działań twórczych, cieszymy się, że to poszło w tym kierunku. Należy nadmienić, że działania, które podejmuje młodzież, rozwijają ich kompetencje, takie jak inteligencja społeczna, myślenie projektowe, współpraca, komunikacja, czy przywództwo, cenione przez potencjalnych pracodawców.

To właśnie młodzież jest odpowiedzialna za pomysł i hasło imprezy, stworzyli również jedną z grafik promujących wydarzenie. W trakcie koncertu zaplanowali zbiórkę rzeczy dla schroniska. Można przynosić: suchą karmę dla psów i kotów, karmę dla kociąt i szczeniąt, smycze i obroże, koce, ręczniki, pościel, poduszki i kołdry syntetyczne, legowiska, środki czystości, ręczniki papierowe, podkłady higieniczne i klatki kennelowe. -Na koncercie będą wyświetlane, na dużym ekranie, fotografie zwierzaków, które szukają domu, ale także tych które dom już mają. Wszystkich, którzy chcieliby podzielić się z nami zdjęciami swoich pupili, zachęcamy do przesyłania zdjęć w formie elektronicznej do dnia 18 grudnia, na adres poczty mailowej sekretariat@swiatowid.elblag.pl- mówi jedna z uczestniczek koncertu.

Koncert odbędzie się 20 grudnia o 18.00 w Kinie Światowid. Gorąco zachęcamy. Wstęp jest bezpłatny.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11143
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6971809

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.