Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 25.06.2014 09:20 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:Edyta Bugowska Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
NatuSumba koi i pobudza

W Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu odbyły się pierwsze w Polsce warsztaty z NatuSumby.

NatuSumba to forma aktywności, która staje się coraz bardziej popularna we Włoszech, a od września będzie można uczęszczać na zajęcia także w Centrum Tańca Promyk w Elblągu.

W minioną niedzielę odbyły się pierwsze w kraju warsztaty z NatuSumby. Poprowadziły je: Patrycja Dyrmo – Kowalczyk i Alicja Minkiewicz, które w maju odbyły szkolenia z Natusumby u twórców tej formy we Włoszech. W pierwszym spotkaniu udział wzięły głównie panie - od dziewczynek po seniorki.

- Pogoda nie sprzyjała spacerom, ale warto było wyjść z domu i przyjść na zajęcia. Na pewno nie był to stracony czas – mówi pani Marta, jedna z uczestniczek. – Bardzo podobała mi się muzyka. Po raz pierwszy przy takiej tańczyłam. Świetnie dopasowana, z jednej strony kojąca, a z drugiej pobudzająca. Miałam wrażenie, że się ze mną stapiała. Na pewno chętnie przyjdę na kolejne takie spotkania.

Muzyka do NatuSumby to odgłosy natury, a przy intensywniejszym ruchu - muzyka etno. Ścieżka dźwiękowa tworzona jest specjalnie na potrzeby nowej formy ruchu przez jednego z pomysłodawców, producenta muzycznego Bernardo Lafonte.

Po warsztatach panie chwaliły także charakter zajęć. Zajęcia NatuSumby mają różne etapy. Najpierw uczestnicy muszą przygotować ciało do wysiłku, rozgrzać mięśnie i stawy. Następnie jest intensywny wysiłek - część najbardziej taneczna, po której przychodzi czas na rozciągnięcie ciała. Tutaj wykorzystywane są elementy fitness, pilates czy jogi. A na koniec jest wyciszenie poprzez medytację.

– Z jednej strony zajęcia bardzo aktywne, można było naprawdę się zmęczyć, z drugiej strony bardzo się zrelaksowałam – opowiada pani Karolina. - Ciekawe połączenie intensywnego tańca z możliwością wyciszenia. Podobała mi się ostatnia część, ponieważ miałam czas, żeby odpocząć i zebrać siły, takie "5 minut dla siebie”.

Jak twierdzą instruktorki, NatuSumba doskonale wpływa na kondycję psychiczną i fizyczną. Sprzyja spalaniu kalorii, poprawia koordynację ruchową, wzmacnia ciało, wyzwala pozytywną energię. 

- Fajne ćwiczenia na mięśnie, można ukształtować sobie ładną figurę, a jednocześnie odprężyć się – mówi jedna z uczestniczek. – Zajęcia nawet bardziej podobają mi się od zwykłej zumby. Może z nich skorzystać każdy, młodsza i starsza osoba.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
Komentarze
 
Ewa
|2014-06-25 20:13:05
Też byłam,bardzo mi się podobało.Z niecierpliwością czekam na wrzesień , na kolejne zajęcia.Super sprawa.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11138
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 6927473

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.