szukaj
Logowanie
W pierwszy sierpniowy weekend - 5 i 6 sierpnia w Węgorzewie po raz 46. odbędzie się Międzynarodowy Jarmark Folkloru. Podczas Jarmarku odbędą się pokazy rzemiosł tradycyjnych, warsztaty rękodzielnicze oraz zajęcia plastyczne na stoisku edukacyjnym. W Jarmarku wezmą udział uczestnicy z Polski, Litwy, Czech i Ukrainy.
Największa impreza folklorystyczna w północno-wschodniej Polsce. Podczas wydarzenia nie zabraknie przeglądu zespołów, kapel i solistów z woj. warmińsko-mazurskiego, koncertu zespołów folklorystycznych, kapel i solistów z Polski i z zagranicy, pokazów rzemiosł tradycyjnych, warsztatów rękodzielniczych oraz zajęć plastycznych na stoiskach edukacyjnych. 45. Międzynarodowy Jarmark Folkloru odbędzie się 6 i 7 sierpnia w Węgorzewie.
Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie zaprasza na wystawę historyczną pt. "Listy Helwinga. XVIII-wieczna korespondencja wybitnego węgorzewianina Jerzego Andrzeja Helwinga ze światowej sławy szwajcarskim przyrodnikiem Johannem Jacobem Scheuchzerem".
W najbliższą niedzielę, 8 sierpnia br. w Węgorzewie odbędzie się Międzynarodowy Jarmark Folkloru, w programie którego zaplanowano występy zespołów folklorystycznych, kapel, solistów, warsztaty rzemiosła, pokazy kulinarne, kiermasz tradycyjnego rzemiosła.
Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie zaprasza na 44. Międzynarodowy Jarmark Folkloru, który odbędzie się w dniach 7-8 sierpnia 2021 r. na terenie Parku Etnograficznego nad Węgorapą.
W sobotę i niedzielę, 4 i 5 sierpnia odbędzie się 41. Międzynarodowy Jarmark Folkloru - największe i najbardziej atrakcyjne spotkanie z autentyczną kulturą i sztuką ludową w Polsce północno-wschodniej. Zobaczyć będzie można sztukę ludową i tradycyjne rzemiosło wiejskie z Polski, Białorusi, Rosji, Litwy i Ukrainy. Kunszt śpiewaczy, taneczny, muzyczny zaprezentują wykonawcy z Polski oraz państw ościennych. Najlepsze zespoły z województwa warmińsko-mazurskiego zawalczą o nominację do Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w roku 2019 roku.
W czwartek 26 kwietnia 2018 r. o godz. 16.30 w budynku głównym Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie odbędzie się spotkanie z historykami, z Ośrodka Badań Naukowych im. W. Ketrzyńskiego w Olsztynie, redaktorami książki pt. Bagaż doświadczeń i wspomnień. Relacje osadników polskich na Warmii i Mazurach po 1945 roku.
"Wiedzieć tylko to, co dzieje się za naszych czasów, znaczy to samo co nigdy nie dorosnąć (...)"
Jan Matejko (1838-1893) - malarz, twórca obrazów historycznych i batalistycznych, historiozof; cyt. za wywiadem: http://makowskimarcin.pl/wszyscy-jestesmy-dziecmi-dlugosza-wywiad-z-drem-hab-wojciechem-drelicharzem
Informacje dla klientów CSE Światowid
eŚWIATOWID W LICZBACH
KONTAKT Z REDAKCJĄ
Wydawca:
Centrum Spotkań Europejskich "ŚWIATOWID" pl. Jagiellończyka 1 82-300 Elbląg tel.: 55 611 20 50 fax: 55 611 20 60
Redakcja: redakcja@eswiatowid.pl tel.: 55 611 20 69 Administrator systemu: adm@swiatowid.elblag.pl
SPOŁECZNOŚĆ
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013
oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.