Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Galeria

Data dodania: 18.01.2014 19:00 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:Aleksander Winter
Pożar w szkole muzycznej

Kilka godzin trwało gaszenie pożaru, który tuż po godz. 12 wybuchł w budynku elbląskiej szkoły muzycznej. Ogień strawił salę koncertową. Na miejscu był Aleksander Winter.

Od szeregu miesięcy placówka przechodzi kompleksowy remont. Obecnie budowane jest nowe skrzydło budynku przy ul. Traugutta. Jego starsza część, w której znajduje się sala koncertowa, była wykorzystywana do pracy dydaktycznej i za kilka tygodni, po oddaniu do użytku nowych pomieszczeń, miały się w niej rozpocząć prace modernizacyjne. Jak poinformował nas wicedyrektor placówki Wiesław Pająk, ogień prawdopodobnie pojawił się najpierw w pomieszczeniu gospodarczym.

- Sala koncertowa, w której jutro miał się odbyć koncert naszych uczniów, została zniszczona. Rozmiary strat oszacują specjaliści. Dzięki pomocy i zaangażowaniu pracowników administracji, nauczycieli oraz rodziców naszych uczniów udało się uratować wiele instrumentów muzycznych. Każde ręce się przydały i za tę pomoc dziękuję - mówi Wiesław Pająk. - Szczęściem w nieszczęściu jest to, że - według planu - część budynku, w której doszło do pożaru, dopiero za około miesiąc miała być remontowana, choć nie w takim stopniu, jak to teraz będzie potrzebne. Jutro organizujemy naradę, w czasie której zapadną decyzje co do dalszych działań i organizacji nauki. Informacje na ten temat przekażemy rodzicom niezwłocznie po tym spotkaniu, najprawdopodobniej około godz. 12 - opublikujemy je na stronie internetowej szkoły i prześlemy mediom.

Wszelkie prawa do galerii zdjęć są zastrzeżone. Publikowanie galerii w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.
Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11745
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 632568

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.