Już w sobotę, 13 grudnia 2025 roku, w godzinach 12:00–18:00, Bartąg po raz kolejny rozbłyśnie świątecznym blaskiem za sprawą IV Jarmarku Świątecznego, organizowanego przez Stowarzyszenie Młody Bartąg. pod Honorowym Patronatem Michała Kontraktowicza, Wójta Gminy Stawiguda.
Wydarzenie odbędzie się na placu przy Szkole Podstawowej w Bartągu i w tym roku będzie miało wyjątkowy wymiar. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie Stasia Pieńkowskiego, dzielnego chłopca, który zmaga się z ciężką chorobą. Organizatorzy zapowiadają dzień pełen rodzinnych atrakcji, lokalnego kolorytu i muzycznych emocji. Na scenie głównej zaprezentują się dzieci z przedszkoli i szkół, zespoły muzyczne, a także zaproszeni artyści, m.in. Baby Ruśkie i Promile, Łukasz Jędrys, Warmia Jazz Trio oraz Green Rocks. Nie zabraknie również charytatywnych licytacji. Na odwiedzających czeka moc atrakcji: spotkanie ze Świętym Mikołajem i możliwość wysłania do niego listu, warsztaty dla dzieci, animacje, osada Mikołaja, a także świąteczna sesja fotograficzna przygotowana w przestrzeni przystosowanej dla każdego z odwiedzających.
Dodatkowo na licznych stoiskach będzie można kupić rękodzieło, ozdoby, wypieki i inne lokalne wyroby idealne na świąteczne prezenty. Warto pamiętać, że na większości stoisk obowiązuje płatność gotówką, więc dobrze mieć ją przy sobie.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych, organizatorzy zachęcają do korzystania z komunikacji miejskiej (linie nr 126 i 136) lub komunikacji gminnej.v Najwygodniej wysiąść na przystankach Osiedle Zacisze lub Bartąska–Rondo, skąd dojście do szkoły jest bardzo proste i dobrze oznaczone. Dla kierowców przygotowano alternatywny parking przy remizie OSP w Bartągu.
IV Jarmark Świąteczny w Bartągu to przede wszystkim lokalne święto wspólnoty, solidarności i realnego wsparcia dla małego bohatera. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Stawiguda oraz okolicznych miejscowości – będzie to dzień pełen radości, wzruszeń i wspólnego działania.
Więcej informacji oraz szczegółowy harmonogram dostępne są na Facebooku wydarzenia:
https://www.facebook.com/events/1213157627359617/?active_tab=discussion&locale=pl_PL