W tym tygodniu na ekranach Kina Światowid będzie można zobaczyć dwie nowości filmowe - „Minecraft: Film” oraz "Screamboat. Krwawa mysz".
MINECRAFT: FILM
Film oparty jest na grze wideo, w której gracze tworzą awatary, które wykorzystują kostki do tworzenia dowolnego środowiska, jakie mogą sobie wyobrazić w wirtualnym świecie.
Witamy w świecie Minecrafta, gdzie kreatywność nie tylko pomaga tworzyć, lecz jest niezbędna do przetrwania! Czworo nieudaczników – Garrett „Śmieciarz” Garrison, Henry, Natalie i Dawn – zmaga się z codziennymi problemami, kiedy nagle tajemniczy portal wciąga ich do Nadziemia: dziwacznej krainy pełnej sześcianów, w której najważniejsza jest wyobraźnia. Żeby wrócić do domu, będą musieli zapanować nad tym światem i ochronić go przed złymi stworzeniami, takimi jak pigliny i zombie. W tym celu wyruszają na magiczną wyprawę w z nieoczekiwanym towarzyszem – doświadczonym graczem Stevem. Ta przygoda
zmusi całą piątkę do wykazania się odwagą i odkrycia w sobie cech, dzięki którym każde z nich jest na swój sposób kreatywne. Są to te same cechy, które pomagają żyć w prawdziwym świecie.
SCREAMBOAT. KRWAWA MYSZ
Bezlitosna jazda po bandzie tylko dla widzów o stalowych nerwach. Myślałeś, że nie boisz się myszy? Pomyśl jeszcze raz.
Pasażerowie nocnego promu do Nowego Jorku szykują się na niedługą, spokojną podróż do domu, nie podejrzewając, że większość z nich nie dobije do portu. Na skutek tajemniczej anomalii zwykła szara mysz przybiera postać łudząco podobną do pewnej gwiazdy dziecięcych kreskówek. Zamiast jednak emanować ciepłem i bawić najmłodszych, pulsuje nienawiścią i morduje niewinnych. Gdy krew zalewa pokład, a ilość trupów grozi zatonięciem, grupa pozostałych przy życiu pasażerów musi stoczyć krwawy bój o życie z bestią, której pysk wygląda tak znajomo.