Już od piątku, 28 marca na ekranach Kina Światowid będzie można oglądać filmowe nowości, a wśród nich - "Dla waszego dobra", "Operacja Maldoror", "Skrzyżowanie", "Apetyt na więcej. La cocina", a także podczas wyjątkowych pokazów 28,29 i 30 marca film "Jesteśmy Żugajkami".
DLA WASZEGO DOBRA
Po tajemniczej śmierci ukochanego psa czteroosobowa rodzina zaczyna żyć w narastającym strachu i napięciu, które prowadzą ich na niebezpieczną ścieżkę wzajemnych oskarżeń idącą powoli ku szaleństwu.
Eleganckie osiedle, elegancki dom, zadbany ogród. Na ganku, przed drzwiami wejściowymi rodzice odkrywają swojego zabitego psa. Zszokowani, ukrywają go, nie mówią nic swoim nastoletnim dzieciom, wzywają policję. Nikt nic nie wie, nie przypuszcza, nie znajduje śladów. Co więcej, pies spał w sypialni - ktoś włamał się, zabrał go, zabił i powiesił, nikogo nie budząc. Policja jest bezradna. Syn córka, gdy się dowiadują są zrozpaczone, a rodzice coraz bardziej przerażeni. A jest to dopiero początek prześladowań, które spadają na całą rodzinę. Im bardziej się nasilają, tym mniej ważne jest, kto za tym stoi, bardziej dręczące jest pytanie, do czego posuną się prześladowcy i przerażeni ludzie, którzy nie widzą wyjścia z
sytuacji.
OPERACJA MALDOROR
Film bazujący na prawdziwej historii, która wstrząsnęła Belgią w latach dziewięćdziesiątych. Doceniony na festiwalu w Wenecji thriller policyjny przywołujący na myśl najlepsze produkcje gatunku, takie jak „Siedem”, „Zodiak”, „Labirynt” czy serial „Mindhunter”.
Operacja Maldoror oficjalnie nigdy nie istniała. Nie ma po niej śladu w mediach ani policyjnych kartotekach. Gdy w połowie lat dziewięćdziesiątych Belgią wstrząsnęła seria porwań nieletnich dziewczynek, a obywatele i prasa byli wściekli na nieudolność policji, szef żandarmerii powołał specjalną komórkę, której celem było odszukanie porywaczy i ich ofiar. W jej szeregach stanął Paul Chartier, młody i porywczy policjant, który podejmuje beznadziejną walkę o sprawiedliwość. W trakcie swojego śledztwa trafia na trop zmowy milczenia pnącej się na najwyższe poziomy władzy. Szybko orientuje się, że aby złapać zbrodniarzy, będzie musiał pokonać nie tylko przestępców, ale też własnych przełożonych. A chęć ratowania dzieci przed losem gorszym niż śmierć zaprowadzi go na skraj szaleństwa.
SKRZYŻOWANIE
Inspirowany prawdziwą historią, poruszający film ze specjalizującego się w odkrywaniu nowych talentów Studia Munka, które dało polskim widzom nagrodzoną Złotymi Lwami w Gdyni „Cichą noc” oraz obsypane wyróżnieniami obrazy „Chleb i sól” czy „Supernova”.
Ułożone życie Tadeusza, emerytowanego ordynatora szpitala, zmienia się w mgnieniu oka, kiedy dochodzi do dramatycznego wypadku drogowego. Zamiast spokojnej i dobrze zaplanowanej „złotej jesieni życia” staje on w obliczu sytuacji, która przerasta zarówno jego, jak i najbliższe mu osoby. Cień pada na jego małżeństwo, relacje z synem oraz zbliżające się wesele ukochanej wnuczki. Ponadto w życiu Tadeusza pojawi się kobieta, pod której wpływem ten zacznie podejmować zaskakujące decyzje. Z dnia na dzień atmosfera zaczyna się zagęszczać, emocje biorą górę, a przyszłość przestaje być tak pewna jak się wydawało.
APETYT NA WIĘCEJ. LA COCINA
Kipiąca emocjami, zrealizowana z niezwykłą błyskotliwością opowieść o burzliwych losach pracowników wielkiej nowojorskiej restauracji. Miłość, przyjaźń, rywalizacja, zdrada, kradzież i wielkie marzenia. Te składniki, odmierzone w idealnych proporcjach, składają się na wyśmienite filmowe danie.
Kuchnia wielkiej nowojorskiej restauracji jest jak mikrokosmos, w którym krzyżują się drogi grupy marzycieli z różnych stron świata. Ich aspiracje i pragnienia boleśnie konfrontują się z rzeczywistością zarządzanej żelazną ręką restauracji. Młoda lecz doświadczona kelnerka Julia i utalentowany kucharz Pedro muszą ukrywać swoją relację. Młodziutka Estela dopiero wchodzi w ten świat. Pracujący tu od lat Max za wszelką cenę chce udowodnić swój talent. Nonzo marzy, by sprowadzić do Nowego Jorku rodzinę. Na wszystkich z góry spogląda właściciel Rashid, dla którego liczy się tylko sprawnie funkcjonujący biznes. Gdy pewnego
dnia rano, szef zmiany odkrywa kradzież, wszyscy stają się podejrzani.
JESTEŚMY ŻUGAJKAMI
Muzyczno-taneczna opowieść o fenomenie popularnej i uwielbianej przez nastolatki Julii Żugaj. Influencerka, youtuberka i piosenkarka zbudowała w ciągu kilku lat jedną z największych i najbardziej oddanych społeczności internetowych.
Ekipa filmowa towarzyszyła Julii przez blisko dwa lata. Na koncertach, spotkaniach z fanami, w chwilach triumfu i w momentach kryzysu. Kamera zaglądała za kulisy jej życia zawodowego i prywatnego, odkrywając emocjonalną huśtawkę, która jest ceną jej popularności. W centrum filmu stoją one. Żugajki, które stworzyły wokół Julii swoistą subkulturę. Ich zaangażowanie, miłość i oddanie kontrastują z niekiedy brutalnym światem hejtu i krytyki, który dotyka zarówno Julię, jak i je same. Film pokazuje, jak wielka
odpowiedzialność spoczywa na barkach idola młodego pokolenia. Julia jest dla swoich fanów kimś więcej niż gwiazdą – jest doradcą, przewodnikiem i inspiracją. W swoich treściach porusza tematy ważne dla młodych ludzi – od walki z kompleksami po zdrowie psychiczne i radzenie sobie z presją otoczenia. Jednak bycie idolką w internecie nie jest łatwe. Każdy krok Julii jest śledzony, a każde jej słowo oceniane. Dokument ukazuje, jak wpływa to na jej psychikę, relacje z bliskimi i podejście do życia. To opowieść o dorastaniu i dojrzewaniu w świecie internetu i social mediów. To historia o sile wspólnoty, ale też o samotności, która często towarzyszy idolom młodego pokolenia. Przede wszystkim to jednak obraz
transformacji Julii – od młodej dziewczyny, która odniosła sukces w świecie social mediów, do kobiety świadomej swoich wartości i roli w życiu tysięcy młodych ludzi.