Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 17.11.2020 09:47 Miasto:Olsztyn Kategoria:Wystawy Autor:inf. nadesł. Placówka:Wojewódzka Biblioteka Publiczna
„NIERZECZYWISTOŚCI” Jarosława Poliwko i Arkadiusza Stankiewicza

Cała rzeczywistość wokół nas jest trochę inna niż rok, czy kilka lat temu, o tej porze. Niby listopad i liście opadły, dzień krótki i trochę ponuro. Ale wszystko jest jakoś inaczej. Zamiast garnąć się do sal koncertowych czy teatralnych, chodzić na spotkania autorskie i wernisaże, siedzimy w domach…

Na szczęście część artystów daje się namówić i prezentuje swoje prace on line. Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na taką prezentację, w kilku odsłonach.

Na wirtualnej wystawie zaprezentowane zostaną prace dwóch fotografów Jarosława Poliwko i Arkadiusza Stankiewicza. Autorzy szukają nieoczywistych i nierzeczywistych aspektów świata. Jest to świat odrobinę przesunięty względem czasu teraźniejszego. Pragną pokazać, że wszystko czego doświadczamy i widzimy zawsze jest względne i zależnie od stanu świadomości bywa nierzeczywiste…

 

Arek Stankiewicz – urodził się w 1973 r. w Olsztynie. Niedoszły polonista, zawód wykonywany: fotograf, fotoreporter Gazety Wyborczej, założyciel Czarna Offca Studio, współwłaściciel ART3HStudio. Na co dzień zajmuje się fotografią reportażową, studyjną i komercyjną.

WYSTAWY: „Niepodobieństwa”, „Zdjęcia z Japonii”

PUBLIKACJE: Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, Duży Format, Polityka, Business Insider, Kommierasant, Made In Warmia&Mazury, Wprost

Współpraca: Gazeta Wyborcza, East News Agencja Fotograficzna, Made In Warmia Mazury, Pryzmat – Pracownia Tańca Współczesnego, MOK Olsztyn, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Fundacja Sztuki Artoffnia i wieloma innymi.

Oddech i radość znajduję  podróżując i fotografując w podróży. Szczególnie interesuje mnie kierunek wschodni, w szczególności Chiny i Japonia. W obu tych krajach byłem wielokrotnie, dokumentując swoje podróże. Podpatrywanie codzienności, jej dokumentacja, poszukiwanie nowych punktów widzenia, a także poczucie humoru w fotografii to są moje główne zainteresowania fotograficzne.

 

Jarosław Poliwko – urodził się w 1974 r. w Gdańsku. Fotografią jako pasją zaczął się zajmować już pod koniec lat 80 tych by w roku 1999 r. poświecić się jej całkowicie na polu i zawodowym i artystycznym. W czasie pobytu w Gdańsku związany z trójmiejską niezależną sceną muzyczną. Na Warmię i  Mazury przeprowadził się pod koniec lat 90 tych. Jako fotograf związany ze środowiskami teatralnymi i muzycznymi. Współpracował jako wolny strzelec z GW i GO.

Duże indywidualne wystawy:

- „W Międzygeście” 2008 r.

- „Bardzo bliski wschód”2010 r.

- „Teatr nieobiektywnie” 2015 r.

- „Gdzieniegdzie” 2015 r.

Wystawy zbiorowe:

- Wystawa fotografii – „Jarosław Poliwko i Karol Rajmund Raich” 2005 r.

- „Niepodobieństwa – Japonia na zdjęciach” 2020 r.

Styl artysty oscyluje w obrębie fotografii kreacyjnej, silnie emocjonalnej, w której nadrzędnym tematem inspiracji jest człowiek i jego istnienie. Ostatnimi czasy także mocno eksplorujący fotografie minimalistyczną.

 

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprasza na wystawę fotograficzną on line w dniach:

13-25 listopada 2020 r.;

Wirtualna Galeria Stary Ratusz WBP;

Szczegóły: www.facebook.com/WBPOlsztyn

 

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 12135
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11519612

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.