Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 18.11.2019 13:29 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf.nadesł. Placówka:Centrum Tańca Promyk
Kolejne mistrzostwa i sukcesy elbląskiego „Jantara”

W miniony weekend  podopieczni Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar” brawurowo zaprezentowali się na parkietach tanecznych, osiągając nie tylko sukcesy indywidualne, ale również jako formacja. Sportowa rywalizacja par tanecznych zaowocowała kilkoma medalami, a dziecięca formacja latynoamerykańska „Jantar” w niedzielę wywalczyła tytuł Mistrzów Polski w kategorii do lat 15.

Zwycięstwo dziecięcej formacji „Jantar” w Mistrzostwach Polski FTS Formacji Tanecznych w Skierniewicach poprzedzone było miesiącami żmudnych przygotowań i ciężkimi treningami. Na mistrzostwach młodzi tancerze wykonali układ choreograficzny do muzyki z filmu „Król Lew”, przygotowany pod okiem trenerów formacji – Anny Czyżyk i Mateusza Czyżyka.

- Rywalizacja była bardzo zacięta, ale wysiłek i trud włożony przez naszych podopiecznych i ich trenerów docenili sędziowie - powiedział Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu, trener główny EKT „Jantar”. - Jesteśmy bardzo dumni, że młodzi tancerze podtrzymują najlepsze tradycje naszego klubu.

Natomiast w minioną sobotę, 16 listopada, w miejscowości Kowale odbył się turniej GRAND PRIX POLSKI EKSTRAKLASA FTS, XIII OTTS Latino Cafe Cup. W Grand Prix Polski Ekstraklasa w stylu standardowym w kategorii młodzieżowej wygrali Oleksii Protsenko i Julia Wieteska. Kolejnym sukcesem był złoty medal wywalczony przez Kacpra Zakowicza i Weronikę Sagan w Grand Prix Polski Ekstraklasa w stylu standardowym w kategorii par dorosłych. W młodszych kategoriach nasze pary również zdobyły miejsca na podium. W kategorii 12-13G złote medale wywalczyli Konrad Koperczak oraz Wiktoria Sroka. Z kolei Paweł Skwira i Natala Łysko wywalczyli srebrny medal w kategorii powyżej 15 lat w stylu latynoamerykańskim, zaś Nikodem Stańczewski i Julia Fidut wytańczyli brązowy medal w kategorii 14-15C w stylu standardowym.