Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 03.06.2019 11:32 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Tańca Promyk
Podium na turniejach

Złoto, srebro brąz oraz wyższa klasa taneczna to wynik udziału elbląskich par tańca towarzyskiego w turniejach, które odbyły się w miniony weekend.

W sobotę, 1 czerwca tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar udział wzięli w XI Międzynarodowym Turnieju Tańca Sportowego Strawberry Dance Forever, który odbył się we Wrocławiu. Elbląg reprezentowały trzy pary. Doskonale zatańczył Michał Zacharewicz i Katarzyna Czyżyk, którzy w kategorii Adult OPEN ST wytańczyli najwyższe miejsce na podium, uzyskując złoty medal.

Znacznie młodsi tancerze Gabriel Pietras i Julia Kawa w kategorii Juvenile II OPEN ST w stylu standardowym zdobyli medal srebrny, a w stylu latynoamerykańskim medal brązowy. Równie dobrze zaprezentowali się w kategorii 10-11 D ST zdobywając srebrne medal w obu stylach.

‪Paweł Skwira i Natalia Łysko w kategorii pow.15 B LA uplasowali się na miejscu 5. Paweł i Natalia wystartowali również w kategorii międzynarodowej WDSF Youth OPEN w stylu standardowym i uzyskali miejsce 14.

W niedzielę, 2 czerwca tancerze reprezentowali Elbląg na turnieju Fale Loki Koki Dance Festival w Bydgoszczy. Złoty medal w kategorii 12-13 D w stylu latynoamerykańskim oraz wyższą klasę taneczną C wytańczył Bartek Woliński i Maja Konarzewska. Brązowy medal w kategorii  14-15 C w stylu standardowym zdobył Jakub Zieliński i Olga Nycnerska. W turnieju zaprezentowali się także seniorzy. W kategorii Senior II D wystartowały aż trzy elbląskie pary. W stylu standardowym Jarosław i Katarzyna Szar wytańczyli trzecie miejsce na podium, a w stylu latynoamerykańskim zdobyli miejsce 4. Miejsce 5 w stylu standardowym wywalczyli - Rafał i Barbara Tomczak, a 7 - Krzysztof Gajewski i Beata Predel. Rafał i Barbara Tomczak zaprezentowali się także w stylu latynoamerykańskim, uzyskując miejsce 5.

W Bydgoszczy została również rozegrana kategorii Grand Prix w kategorii Dorośli OPEN ST, w której nasi tancerze - Kacper Zakowicz i Weronika Sagan uzyskali 6 miejsce.