Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 23.04.2018 10:58 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Tańca Promyk
Sukcesy w Rumi i Estonii

W sobotę elbląscy tancerze prezentowali swoje umiejętności na zawodach w Rumi, gdzie wywalczyli medale oraz tytuł Mistrza Polski Północnej. Seniorzy bardzo dobrze zaprezentowali się w Estonii podczas turnieju WDSF Open.

21 kwietnia w Rumi zostały rozegrane aż trzy turnieje - Mistrzostwa Polski Północnej FTS, Grand Prix Polski Extraklasa oraz VI OTTS o Puchar Burmistrza Miasta Rumi. W każdym z ich Elbląg miał swoich reprezentantów.

Najlepszy wynik wywalczyła para – Grzegorz Ślusarski i Paulina Karpińska, która złoty medal i tytuł Mistrzów Polski Północnej zdobyła rywalizując w kategorii Dorośli w stylu standardowym. W kategorii Juniorzy Starsi w stylu standardowym tańczyły dwie elbląskie pary. Bartosz Bloch i Julia Wieteska zdobyli 9 miejsce, a Paweł Skwira i Natalia Łysko – miejsce 10.

W Grand Prix Polski Extraklasa najlepiej spisała się para – Kamil Liber i Klaudia Kędzierska, która prezentowała się w kategorii Młodzież w stylu standardowym. W kategorii tej rywalizowało 17 par. Elblążanie wywalczyli wysokie 5 miejsce.

Świetnie spisali się również elbląscy tancerze, którzy startowali w VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego o Puchar Burmistrza Miasta Rumi. Poniżej miejsca medalowe.

1 miejsce – Dawid Brzeziński i Natalia Witkowska

21 kwietnia dwie pary seniorskie z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar udział wzięły w zawodach WDSF Open w Estonii w miejscowości Tallinn. W kategorii Senior III, w standardzie  Piotr i Maria Jankowscy rywalizowali z 41 parami z całej Europy i wywalczyli 19 miejsce, w łacinie na 26 par uzyskali miejsce 15. Mariusz i Agnieszka Dziurawiec startowali również w dwóch stylach. W kategorii Senior II Latin wywalczyli 28 miejsce na 37 par, a w kategorii Senior II Standard miejsce 24 na 31.