szukaj
Logowanie
Opowie o tym i przedstawi w formie wykładu z prezentacją zabytków i pokazem multimedialnym dr Małgorzata Gałęziowska z Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, 15.03.2018 r. o godz. 16.30 w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie.
Niepodległość to wolność tworzenia praw, posiadanie własnego wojska, fizyczna i symboliczna przestrzeń ojczyzny, własna gospodarka i środki płatnicze, własne organizacje, którym można nadać rozmaite uprawnienia. Niepodległość wyraża się w takich symbolach jak godło, barwy, język. Niepodległość dotyczy instytucji państwowej. Człowiek w różnym zakresie identyfikuje się z takimi przejawami niepodległości, jeśli posługuje się dokumentami, które poświadczają cechy instytucji. W zamian właściciel dokumentu otrzymuje prawa i ochronę, jaka mieści się w uprawnieniach państwa. Otrzymuje też potwierdzenie swojej tożsamości i narzędzia do samookreślenia. Przez wiele lat zmieniały się dokumenty, prawa, a także postrzeganie niepodległości. To jak przebiegał ten proces, będzie tematem wykładu "Dokumenty tożsamości a niepodległość na przykładzie zbiorów Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie”, na który serdecznie zapraszamy.
Kierownik Redakcji: Edyta Bugowska
tel 55 611 20 63
Informacje dla klientów CSE Światowid
eŚWIATOWID W LICZBACH
KONTAKT Z REDAKCJĄ
Wydawca:
Centrum Spotkań Europejskich "ŚWIATOWID" pl. Jagiellończyka 1 82-300 Elbląg tel.: 55 611 20 50 fax: 55 611 20 60
Redakcja: redakcja@eswiatowid.pl tel.: 55 611 20 63 Administrator systemu: adm@swiatowid.elblag.pl
SPOŁECZNOŚĆ
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013
oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.