Tomasz Milanowski. Obrazy.
W Galerii „Zamek" w Reszlu od dziś będzie mozna oglądać obrazy Tomasza Milanowskiego. Prace artysty przyciągają i to mocno, ze względu na niezwykłą wielobarwność, intensywność i soczystość przedstawianych kompozycji. Wernisaż wystawy o godz. 18.00.
Na wystawie malarstwa Tomasza Milanowskiego zaprezentujemy 18 wielkoformatowych płócien, które pochodzą z jednej z najnowszych serii artysty, powstałej w 2017 roku. Milanowski uprawia malarstwo gestu, ekspresyjne, ocierające się o abstrakcję organiczną. Prace artysty przyciągają i to mocno, ze względu na niezwykłą wielobarwność, intensywność i soczystość przedstawianych kompozycji. Artysta bawi się kolorem, formułując plamy barwne, rozlewające się lawy, intensywne płomienie w ognistych oranżach, żółciach i czerwieniach, które zestawia z kontrastującymi fioletami i czerniami. Prezentowane prace są wysoce wysmakowane estetycznie, dekoracyjne. Jego malarstwo nie jest jednak tylko powierzchownie piękne. Przywołując motto artysty: „Piękno trwa tylko chwilę” serdecznie zapraszam na wystawę aby smakować obrazy, które niewątpliwie dostarczają zmysłowej przyjemności i duchowo – estetycznych wrażeń.
Kurator wystawy Diana Stajszczak
Tomasz Milanowski (Ur. w 1972 r.). Jest absolwentem Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, którą ukończył w 1998 r., realizując dyplom w pracowni prof. Krzysztofa Wachowiaka. W trakcie studiów uczęszczał do pracowni prof. Stefana Gierowskiego, a także m.in. prof. Jarosława Modzelewskiego. Po ukończeniu studiów związał się z macierzystym wydziałem. Prowadzi własną pracownię, a od 2016 r. pełni funkcję Dziekana Wydziału Malarstwa. Jest autorem blisko 50 wystaw indywidualnych i wielu wystaw zbiorowych, także o zasięgu międzynarodowym. Jest stypendystą fundacji Pollock-Krasner w Nowym Jorku (2013). Mieszka i pracuje w Warszawie. Uprawia malarstwo gestu – ekspresyjne, ocierające się o abstrakcję organiczną.