Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 18.01.2016 12:08 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf. nadesł, AJ Placówka:Centrum Tańca Promyk
Dziewczyny górą!

Solistki z Zespołu Tańca Nowoczesnego Blefik z Elbląga stanęły na podium - zdobyły medale: srebrny i brązowy na 10. Ogólnopolskim Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Łebie.

Grupa z Centrum Tańca Promyk była w Łebie w miniony piątek (15 stycznia). Podopieczne instruktora Jacka Suchińskiego rywalizowały w dwóch kategoriach: hip hop solo debiuty 9-15 lat oraz hip hop formacje do lat 11.

Dziewczyny stanęły na wysokości zadania. Alicja Bednarek zdobyła srebrny medal, a Nikola Fornalska medal brązowy. Dla Nikoli był to pierwszy start w turnieju solistów i solistek. W kategorii solistki zaprezentowały się jeszcze trzy członkinie Blefika. Tosia Danielewska wywalczyła 4. miejsce, Natalia Prętka - 5., a najmłodsza ze wszystkich startujących 8-letnia Wiktoria Fos zdobyła miejsce szóste.

W konkurencji hip hop formacje Blefik otarł się o podium, zajmując 4. lokatę.

- Czujemy pewien niedosyt, bo tzw. pudło wydawało się być w naszym zasięgu - komentuje Jacek Suchiński. - Dziewczyny świetnie zatańczyły swój program i nie popełniły większych błędów.

Według instruktora, poziom turnieju był wyrównany.

- Formacja Dangerous z Wejherowa, która wygrała naszą konkurencję, faktycznie była najlepsza, natomiast mam wrażenie, że o przyznaniu kolejnych miejsc decydowały niuanse - mówi Jacek Suchiński. - Za piątkowy start dziewczynom należą się słowa uznania i gratulacje. Teraz będziemy mieli czas na analizę i korektę naszego repertuaru. Rozpoczynamy też pracę nad nową choreografią, którą będziemy chcieli pokazać podczas majowego konkursu Konfrontacje w Elblągu.

Centrum Tańca Promyk, we współpracy ze Stowarzyszeniem Jantar, od wielu lat prowadzi różnego rodzaju zajęcia taneczno - ruchowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ciągu roku uczestniczą w nich setki osób. Działają także trzy zespoły taneczne. Blefik jest najmłodszy. Dwie starsze grupy - formacje standardowe wykonują zespołowy taniec towarzyski i od lat zdobywają najwyższe miejsca na podium oraz utrzymują się w ścisłej czołówce europejskiej i światowej.