szukaj
Logowanie
Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu posiada sporą kolekcję zabytków etnograficznych pochodzących z Żuław i regionu elbląskiego. O dramatycznych losach niemieckich mieszkańców tych terenów przypomina pewna walizka podróżna.
Walizka, wraz z zawartością, została odnaleziona kilka lat temu, pod schodami, w czasie remontu domu w Gronowie Górnym, koło Elbląga, w którym obecnie mieści się Liceum Plastyczne.
Zdjęcia do felietonu powstały w ubiegłym roku, w czasie realizacji projektu S.O.S. dla żuławskich domów podcieniowych, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.
Realizacja: Marta Hajkowicz Zdjęcia: Jacek Szulecki Montaż: Tomasz Misiuk
Kierownik Redakcji: Edyta Bugowska
tel 55 611 20 63
Informacje dla klientów CSE Światowid
eŚWIATOWID W LICZBACH
KONTAKT Z REDAKCJĄ
Wydawca:
Centrum Spotkań Europejskich "ŚWIATOWID" pl. Jagiellończyka 1 82-300 Elbląg tel.: 55 611 20 50 fax: 55 611 20 60
Redakcja: redakcja@eswiatowid.pl tel.: 55 611 20 63 Administrator systemu: adm@swiatowid.elblag.pl
SPOŁECZNOŚĆ
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013
oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.