Przedsięwzięcie to część projektu Let’s dance together, realizowanego w ramach Programu Erasmus+ Sport: Niekomercyjne europejskie imprezy sportowe (Call for proposals 2014 - EAC/S11/13), którego głównym działaniem jest organizacja międzynarodowej imprezy sportowej o wymiarze europejskim - Międzynarodowego Festiwalu Tańca Baltic Cup.
Projekt ma na celu wypromowanie sportu tanecznego jako dziedziny sportowej, którą mogą uprawiać wszyscy, niezależnie od wieku i stopnia sprawności. Sport taneczny może być nie tylko ciekawą formą spędzania wolnego czasu, ale również poprzez intensywny ruch i systematyczne treningi prowadzić do poprawy kondycji fizycznej i sprawności ruchowej.
Organizatorem konkursu jest Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu. Nagrody i wyróżnienia przyznało jury w składzie: Benedykt Kroplewski - artysta plastyk, Ewa Łukiewska - artysta plastyk, Ewa Bednarska - Siwilewicz - instruktor plastyki oraz Teresa Miłoszewska - oligofrenopedagog.
Najwięcej prac nadesłano w kategorii dziecięcej, dlatego decyzją jury w tej kategorii dokonano podziału na dodatkowe grupy wiekowe. Prace oceniano w kategoriach wiekowych: dzieci: 7-10 lat, dzieci 11-13 lat, młodzież 14-18 lat, dorośli - powyżej 18 lat.
Wyniki są następujące:
Dzieci 7-10 lat
I miejsce - Agnieszka Stachowiak, Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
II miejsce - Agata Widaj, Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu
III miejsce - Wiktoria Burkot, Fundacja Oświatowa Nasza Szkoła w Łodzi
Wyróżnienia:
- Ilona Miarka, PSP Třinec, Czechy
- Miłosz Ozdarski, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy
- Maja Krajewska, Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu
- Jan Kruszik, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy
- Joanna Najbar - Ciniewska, Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu
- Natalia Kłudka, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 98 w Krakowie
- Jakub Domian, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościerzynie
- Agnieszka Ozdarska, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy
- Roksana Bojanowska, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy
- Patryk Grzędowski, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy.
Dzieci 11-13 lat
I miejsce - Amelia Zgama, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
II miejsce - Izabela Oduncu, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
III miejsce - Kornelia Furca, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
Wyróżnienia:
- Julia Płuska, Szkoła Podstawowa im. Wołyńskiej Brygady Kawalerii w Miedźnie
- Julia Smoła, Rydzyński Ośrodek Kultury w Rydzynie
- Marta Stępniak, Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu
- Oliwia Kruszka, Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu
- Iga Kamińska, Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie
- Lidia Czułnowska, Szkoła Podstawowa nr 51 w Lublinie
Młodzież 14-18 lat
I miejsce - Aleksandra Uljańczyk, Państwowa Plastyczna Szkoła Średnia im. Tarasa Szewczenki w Kijowie/ Ukraina
II miejsce - Wiktoria Migdar, Młodzieżowy Dom Kultury Gorlicach
III miejsce - Aleksandra Majka, Młodzieżowy Dom Kultury Gorlicach
ex aequo - Martyna Staneczek, Pracownia Plastyczna Creatio, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
Wyróżnienia:
- Małgorzata Gwiaździńska, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kaliszu Pomorskim
- Jan Kiedrowicz, Zespół Oświatowy, Publiczne Gimnazjum w Liniewie
- Nina Dziwoki, Ognisko Pracy Pozaszkolnej - Zespół Przygoda w Rybniku
- Karolina Wardecka, Pracownia Plastyczna Koloryt, Bielski Dom Kultury w Bielsku Podlaskim
- Bogdana Bożok, Państwowa Plastyczna Szkoła Średnia im. Tarasa Szewczenki w Kijowie/ Ukraina
- Emilia Gawrylak, Młodzieżowy Dom Kultury w Puławach
Dorośli - powyżej 18 lat
I miejsce - Weronika Kozaczko, Pracownia Plastyczna Creatio, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
II miejsce - Magdalena Zieleźny, Pracownia Plastyczna Creatio, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
III miejsce - Alicja Guzik, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.
Wyróżnienia:
- Hanna Wróblewska, Pracownia Plastyczna Creatio, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
- Maja Kołucka, Pracownia Plastyczna Creatio, Młodzieżowy Dom Kultury w Rybniku
- Mateusz Wierzchowski, Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie
- Monika Bodenszac, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku
Ponadto jury wyróżniło prace udziałem w wystawie:
- Oliwia Stołowska, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
- Karolina Połeć, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach
- Marta Łukowicz, Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie
- Aleksandra Biedrzycka, Józefów
- Pola Chulaszek, MDK w Oświęcimiu
- Natalia Rabczak, Gimnazjum Publiczne im. Anny Jenke w Błażowej
- Martyna Barczak, Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim
- Martyna Pietrzak, Zespół Szkół Miejskich nr 3 w Grajewie
- Hanna Nowakowska, Gimnazjum nr 18 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kazimierza Wielkiego w Częstochowie
- Diana Niczyporuk, Gimnazjum nr 1 w Józefowie
- Bartłomiej Matusiak, Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie
- Magdalena Majewska, Zespół Szkół Publicznych nr 3 w Kościerzynie
- Magdalena Kalinowska, Klub Pastel Zabrzańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Zabrzu
- Izabela Zawadzka, PSP Třinec, Czechy
- Dominika Gnacik, Kółko plastyczne, świetlica wiejska w Celinach
- Jakub Klana, Częstochowa
- Marianna Piecuch, MDK w Gorlicach
- Marta Wolska, Młodzieżowy Dom Kultury Śródmieście we Wrocławiu
- Helena Hojda, Młodzieżowy Dom Kultury im.K.Makuszyńskiego w Zamościu
- Amelia Hołdys, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościerzynie
- Emilia Chrzanowska, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 98 w Krakowie
- Jędrzej Maćkowiak, Rydzyński Ośrodek Kultury, Rydzyna
- Julia Radzikowska, Zespół Szkół nr 27, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy
- Solomija Siwak, Szkoła Artystyczna Mylniw, region Równe/ Ukraina