Centrum Spotkań Europejskich Światowid wspólnie z Telewizją Elbląską wracają do cyklu Elbląg na dużym ekranie. W jeden poniedziałek miesiąca, zagłębiając się w wygodny kinowy fotel, będzie można przenieść się w filmową podróż po innym niż na co dzień Elblągu.
Elbląg na dużym ekranie to cykl, który ma już swoją trzecią odsłonę, tworzą go wspólnie - Telewizja Elbląska i Centrum Spotkań Europejskich Światowid. To okazja do obejrzenia wyjątkowych materiałów filmowych, usłyszenia kilku słów o Elblągu, jakiego na co dzień nie znamy i włączenia się do dyskusji o tym, co można było zobaczyć na ekranie kina. O filmach będzie odpowiadał Juliusz Marek.
Podczas spotkań zaprezentowane zostaną materiały archiwalne, nowe filmy, reportaże o Elblągu i elblążanach oraz filmy tworzone przez elblążan. Spotkania odbywać się będą w jeden poniedziałek miesiąca w kinie Światowid.
Najbliższe spotkanie Elbląga na Dużym Ekranie odbędzie się w poniedziałek, 12 listopada. A wyświetlone na nim zostaną następujące materiały filmowe:
1. Elbląskie kroniki filmowe 1963 -1990
2. Krzyżacy - fakty i mity - I część projektu edukacyjnego Noc w galerii
3. Dziękujemy za solidarność, Elbląg - Stavanger - film Telewizji Elbląskiej
Terminy spotkań:
12.11.2012
10.12.2012
14.01.2013
11.02.2013
11.03.2013
15.04.2013
13.05.2013
10.06.2013
Wszystkie projekcje będą się odbywały na sali kameralnej kina Światowid o godz. 18.00. Wstęp wolny.