szukaj
Logowanie
Przez Elbląg przejeżdżał kiedyś... pociąg, a w Bażantarni - lesie komunalnym - Andrzej Wajda kręcił sceny do filmu Krajobraz po bitwie. W swoim archiwum fotograficznym elblążanin Janusz Cydzik* ma także np. zdjęcia witryn sklepowych rozbitych w czasie wydarzeń Grudnia '70.
Janusz Cydzik posiada w swoim archiwum głównie zdjęcia z lat 60. i 70. kiedy to prężnie działała grupa fotograficzna 1+7.
W latach 1970-75 pan Janusz był instruktorem sekcji fotograficznej w ośrodku kultury przy Placu Jagiellończyka (obecnie: Centrum Spotkań Europejskich Światowid) i przez 20 lat prowadził koło fotograficzne w IV liceum ogólnokształcącym.
Zobacz zdjęcia Janusza Cydzika w naszej galerii i posłuchaj reportażu radiowego:
Rozmawiała Agnieszka Jarzębska
* Janusz Cydzik jest emerytowanym nauczycielem, fotografikiem i filmowcem - dokumentalistą. Przez wiele lat uczył także sztuki fotografowania.
Kierownik Redakcji: Edyta Bugowska
tel 55 611 20 63
Informacje dla klientów CSE Światowid
eŚWIATOWID W LICZBACH
KONTAKT Z REDAKCJĄ
Wydawca:
Centrum Spotkań Europejskich "ŚWIATOWID" pl. Jagiellończyka 1 82-300 Elbląg tel.: 55 611 20 50 fax: 55 611 20 60
Redakcja: redakcja@eswiatowid.pl tel.: 55 611 20 63 Administrator systemu: adm@swiatowid.elblag.pl
SPOŁECZNOŚĆ
Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013
oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.