Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 28.09.2010 08:56 Miasto:Elbląg Kategoria:Książka Prasa Autor:Joanna Mierzejewska, J.K.-D. Placówka:Centrum Sztuki Galeria EL
Notes na 6 tygodni nr 63
Okładka najnowszego numeru Notesu
Okładka najnowszego numeru Notesu

Centrum Sztuki Galeria EL informuje, że 63 numer Notesu na 6 tygodni już jest w Elblągu. Wszyscy zainteresowani otrzymaniem pisma zapraszani są na czwartkowy performance CV Artiego Grabowskiego pod Bramę Targową, w czasie którego rozdawane będą egzemplarze pisma.

A w bieżącym numerze można przeczytać o:

Grupie PANGENERATOR: Ich celem jest zmiana podejścia do nowych mediów w Polsce. Za nadużycie uważają określenie tym mianem fotografii, wideo. Jeden z najważniejszych punktów tworzonego przez nich manifestu dotyczy jak najszerszej interdyscyplinarnej współpracy osób o różnych umiejętnościach.

Ponadto:

IDEAŁY GNĄ SIĘ POD NAPOREM MASY: O napierającej fali konformizmu oraz przestrzeniach ucieczki przed mainstreamowym szaleństwem, opowiada Heath Bunting, artysta działający na polach net.artu i sport-artu.

DŹWIĘK NIGDY NIE UMIERA: Rozmowa z Susan Philipsz, nominowaną w tym roku do prestiżowej Nagrody Turnera, autorką niewidzialnej rzeźby zrealizowanej w warszawskim Parku na Bródnie.

PRZEKRACZANIE GRANIC STRONY: Banu Cennetoglu odnalazła punkt, w którym trudno oddzielić formę i treść, a granice książki nakładają się na granice państw. Rozmowa z artystką w przededniu jej udziału w Manifesta 8, o poszukiwaniu alternatywnych sposobów dystrybucji i egzystencji dzieła oraz o książkach artystycznych.

UNIFORM, KTÓRY ISTNIEJE W CZASIE: Nieustannie oferuje się nam wizje tego, kim moglibyśmy być, ale nie jesteśmy. Ja natomiast staram się pytać w swoich projektach: kim naprawdę jesteś? Czego naprawdę, ale to naprawdę, potrzebujesz? Rozmowa z Antje Kalus

Z WIDOKIEM NA KONIEC ŚWIATA: Praca Polaris Kuby Bąkowskiego jest przykładem antypragmatycznej ekonomii sztuki, w której nakłady i zyski nie mają szans się zbilansować. Ekonomiczna nieefektywność tego projektu ma jakość estetyczną - w absurdalności przedsięwzięcia Bąkowskiego zaklęte jest piękno, które potrafi wyzwolić bezinteresowność artystycznego gestu - pisze Stach Szabłowski.

ŻEBY COŚ SIĘ ZADZIAŁO: Grupa artystów przyjeżdża do małego miasteczka. Rozstawiają przyczepy kempingowe, robią kino plenerowe, warsztaty, dyskusje, ławki. Dobudowują stopień do wysokiego murku przy sklepie, dzięki któremu starsze panie, dźwigające siatki, nie muszą już wykonywać akrobacji, żeby skorzystać ze skrótu. O projekcie 736 km, opowiadają jego koordynatorki: Emilia Orzechowska i Lena Dula.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 12135
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11517099

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.