Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 08.05.2010 07:12 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesłana, J.K-D. Placówka:Brak
Marsz do biblioteki!
Dziś świętują wszyscy kochający książki
Dziś świętują wszyscy kochający książki
Dziś, 8 maja, obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu zaprasza na VII edycję TYGODNIA BIBLIOTEK, która w tym roku przebiegać będzie pod hasłem Biblioteka - słowa, dźwięki, obrazy.
Celem tej dorocznej ogólnopolskiej akcji jest propagowanie wiadomości o informacyjnej, społecznej, edukacyjnej i kulturotwórczej roli bibliotek, a także ich różnorodnej ofercie usługowej i bogactwie zbiorów. To również okazja do przybliżenia społeczeństwu ich wizerunku jako nowoczesnych, przyjaznych społeczeństwu instytucji.

Od 8 do 15 maja Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu zaprasza do udziału w zaplanowanych z tej okazji imprezach.

Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały:

Matrix biblioteczny - Pedagogiczna bez tajemnic - to jedyna okazja, by zobaczyć pracę biblioteki i bibliotekarzy od kuchni. Biblioteka ujawni dzieciom i młodzieży swoje zakamarki od piwnicy po poddasze.
Na godzinne spotkania w swoje progi zapraszani są nauczyciele wraz z uczniami w dniach 10, 11 i 14 maja. Zgłoszenia grup przyjmuje Monika Kobylińska pod numerem telefonu 55 237-62-62

Na Baśniowe spotkanie w Bibliotece - dzieci dzieciom - zapraszane są elbląskie przedszkolaki ich wychowawcy 12 maja do sali konferencyjnej, na godz. 12.00. Będzie tu można obejrzeć inscenizację bajki przygotowaną przez uczestników warsztatów teatralnych przy Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu oraz sprawdzić swoją znajomość bajek i bajkowych bohaterów podczas Zgaduj zgaduli. Dzieci obejrzą też biblioteczne pomieszczenia, do których na co dzień nie można wchodzić czytelnikom.

Natomiast 14 maja odbędzie się niecodzienne Bajanie językiem migowym. Gościem honorowym spotkania z przedszkolakami będzie Pan Kleks. Przeczyta on urywki historii Adasia Niezgódki i przedstawi fragmenty Kleksografii. Spotkanie tłumaczone będzie na język migowy. Początek o godz. 12.00 w bibliotecznej sali konferencyjnej.

Z kolei dorośli zapraszani są w poniedziałek 10 maja na promocję książki Dariusza Lisa No i mam za swoje.

- A we wtorek 11 maja salą konferencyjną Biblioteki zawładną „artystyczne dusze" Pań z Salonu Kobiet Twórczych, które wszystkim spragnionym artystycznych doznań zaprezentują swoją literacką, plastyczną i muzyczną twórczość - zachęca Anna Szeląg z Biblioteki Pedagogicznej. - Początek spotkania Mówię do was wierszem, obrazem, muzyką rozpocznie się o godz. 18.00.

W środowy wieczór, 12 maja o godz. 20.00 rozpocznie się Noc w Bibliotece, w programie której znalazł się m.in.: koncert standardów jazzowych w wykonaniu kwartetu saksofonowego oraz prezentacja poezji Teresy Konopka w wykonaniu autorki.

- W czwartek 13 maja szczególnie serdecznie zapraszamy do Biblioteki nauczycieli na spotkanie szkoleniowe Interaktywna dydaktyka, czyli jak uatrakcyjnić zajęcia edukacyjne - dodają organizatorzy.

Odbędzie się ono w sali konferencyjnej biblioteki o godz. 13.00.


Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Edyta Bugowska

tel 55 611 20 63

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 12686
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 13367262

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 63

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.