Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 14.04.2008 01:28 Miasto:Elbląg Kategoria:RADIO E-KULTURA Autor:Olga Kaszubska Placówka:Centrum Sztuki Galeria EL
Więzienie bez strażnika - posłuchaj!
Galeria El: laboratorium sztuki czy muzeum?
Galeria El: laboratorium sztuki czy muzeum?
Galeria El nie straciłaby wiodącej roli w sztuce nowoczesnej, gdyby nie zmowa milczenia…. Tematem ostatniego wykładu właśnie w Galerii El była sztuka krytyczna, a raczej jej brak w elbląskim środowisku artystycznym lat 90-tych.

Sztuka krytyczna była fenomenem lat 90-tych, ale w Elblągu środowisko artystyczne udawało, że tego nie dostrzega - mówił w czasie swojego wykładu Tomasz Warejko - Rowdo.

Jego zdaniem, na pominięciu tego zjawiska najwięcej straciła Galeria El, która zaprzepaściła swoją wysoką pozycję w sztuce nowoczesnej. Placówkę zepchnięto na przedsionki miejsc, w których dyskutuje się o rzeczywistych i aktualnych problemach sztuki.

- Zamiatanie pewnych zjawisk pod dywan nie jest najlepszym pomysłem na istnienie placówek, które funkcjonują w tzw. obiegu wystawienniczo - artystycznym - uważa Tomasz Warejko - Rowdo:



Rozmawiała Olga Kaszubska

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Edyta Bugowska

tel 55 611 20 63

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 12686
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 13364559

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 63

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.