- Dzięki warsztatom i spektaklowi wyszłam ze ?skorupy? domu i zaczęłam żyć swoim życiem - mówi w telewizyjnej relacji Halina Ratajewska, uczestniczka projektu Moda na retro. Co z mitem o wiecznej młodości? Czy istnieje dieta, która zapewni zdrowe życie i czy sytuacja ludzi starszych w Polsce może się zmienić - zastanawia się Agnieszka Jarzębska.
Większości z nas starość kojarzy się z opuszczeniem, samotnością, chorobami i pogorszeniem sytuacji materialnej.
Na rozwiązanie części problemów, jakie niesie ze sobą jesień życia, nie mamy wpływu, ale mimo to wiele zależy od nas samych.
Osoby starsze dużo mogą i mają wiele do zaoferowania innym - uważają autorzy programu Moda na retro.
Przez ostatnie pół roku młodzież ze szkół medycznych w Elblągu i Kaliningradu spotykała się i pracowała z seniorami.
Efekt ich pracy - prezentację artystyczną - obejrzeli uczestnicy konferencji, która w ubiegły czwartek odbyła się w Centrum Kultury i Współpracy Międzynarodowej Światowid.
Autorka projektu Beata Wrzosek z elbląskiego ?medyka? podkreśla, że na spotkanie przyjechali słuchacze i nauczyciele szkół medycznych z Ełku, Giżycka i Działdowa.
Jedną z atrakcji był przygotowany przez pedagogów i uczniów ?medyka? pokaz masażu na cztery ręce.
O tym, czy starzenie się jest nieuchronne mówiła dr Brygida Adamek, a o tym, jak nasza kondycja i stan zdrowia wpływa na urodę - biolog Elżbieta Ząbkowska-Szymonek.
W foyer były stoiska z kosmetykami i suplementami diety.
Co z mitem o wiecznej młodości, czy jesteśmy w stanie odżywiać się tak, by nasz organizm dostał wszystko, czego potrzebuje i czy rzeczywiście sytuacja ludzi starszych w Polsce może się zmienić?
Reporter: Agnieszka Jarzębska
Zdjęcia, montaż: Maciej Kisiel
Multimedialna gazeta internetowa eswiatowid.pl była patronem medialnym konferencji podsumowującej program Moda na retro