Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 09.06.2006 01:38 Miasto:Węgajty Kategoria:Teatr Autor:Edyta Machul Placówka:Teatr Węgajty
Wioska Teatralna
W Węgajtach niedaleko Olsztyna 19 lipca rozpoczyna się Festiwal Wioska Teatralna. W tym roku trwał będzie 8 dni, do 26 lipca, a w programie: spektakle, widowiska plenerowe, pokazy filmów, impreza multimedialna pod gołym niebem, promocje książek i oczywiście oczekiwane przez wszystkich warsztaty.

Jaki charakter ma Wioska Teatralna? Na stronie Teatru Węgajty w tekstach dotyczących poprzednich spotkań festiwalu czytamy:

Noce są długie niewymownie,
pora na sen,
czas na opowieści,
na picie wina i zabawianie
gościa, co przybył z daleka.

Węgajty zapraszają wszystkich, którzy przybywają z okolic i daleka na Festiwal - na spotkanie, po którym inaczej zaczyna się postrzegać świat i odbierać człowieka. Spotkanie ludzi zafascynowanych tradycją, obrzędowością, pieśnią, muzyką, teatrem.
Jak informują organizatorzy - do Węgajt zaproszono Cieszyńskie Studio Teatralne, które pokaże swój nowy spektakl pt. Kawkazkij priwiet. Zobaczymy także spektakl, który ma już swoją legendę - Kroniki sejneńskie - z Ośrodka Sztuk, Kultur, Narodów w Sejnach. Ciekawym wydarzeniem festiwalu może okazać się Domograj, plenerowe widowisko zespołu Strażników Północy z Gotek. Gospodarze festiwalu zamierzają wystąpić z II częścią Synczyzny (Trans-Atlantyk Gombrowicza) oraz nową pracą teatralną dla dzieci pt. Myszy istnieją. Wątek dziecięcy to także inne wydarzenie, zapoczątkujemy mianowicie projekt Pedagogika teatralna w akcji, będzie to praca dwójki streetworkerów teatralnych z Dortmundu, Barbary Szpunier i Emilii Hagelganz.
Festiwal Wioska Teatralna odbywać się będzie na wielu płaszczyznach. Niemal wszystkim działaniom towarzyszyć będą warsztaty. W tym roku niewątpliwą atrakcją będą zajęcia warsztatu aktorskiego z Katarzyną Regulską, głosowego z Mieczysławem Litwińskim, improwizacji z Justyną Wielgus, będzie też Ostry kurs tańca (projekt terenowy).
Być może uda się też zorganizować warsztat masek tybetańskiego widowiska "czam" oraz kurs samby - informują organizatorzy.
Wciąż jeszcze trwają zapisy na warsztaty. To tylko część atrakcji festiwalowych; oprócz pokazów filmów, zabawy w remizie, zaplanowano także promocje dwóch książek: Posłaniec słowa z nigdy dotąd nie publikowanymi tekstami Andrzeja Suryna oraz Ścieżka pogranicza Krzysztofa Czyżewskiego.
- Podczas dni festiwalowych dotykane są tematy trudnego sąsiedztwa, konfliktów etnicznych, „pogranicza w nas", tego co sami przeżywamy, doświadczamy w spotkaniu z innymi. Będziemy gościć przedstawicieli ośrodków pracujących na pograniczu - piszą organizatorzy. Więcej informacji o tegorocznym festiwalu i poprzednich edycjach Wioski Teatralnej" na stronie free.art.pl/teajty.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
Komentarze
 
zdk.zlotow @neostrada pl
|2006-07-15 12:20:37
ciesze sie ze cos robicie murarze w anglii rowniez czy warto / dla kogo
zycze powodzenia
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 12105
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11457432

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.