Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 28.09.2023 09:02 Miasto:Lidzbark Warmiński Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Bajki z natury

Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim zaprasza w niedzielę, 8 października o godz.17.00 na PREMIERĘ książki BAJKI Z NATURY z utworami Ignacego Krasickiego oraz ilustracjami wybitnych polskich artystek.

Publikacja powstała z inicjatywy Stowarzyszenia Kobiet „Miej Marzenia” oraz Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim. Stanowi ona tom 3 pomysłu wydawniczego na twórczość bajkową Księcia Poetów Polskich. W 2021 r. ukazały się „Bajki o zwierzętach” z ilustracjami Mistrza Józefa Wilkonia, w 2022 r. „Bajki o ludziach” z ilustracjami artystów z Warmii i Mazur.

BAJKI Z NATURY zawierają 50 utworów Krasickiego, które zostały zilustrowane przez wybitne artystki ilustracji polskiej: Jona Jung, Krystyna Lipka-Sztarbałło, Aleksandra Michalska-Szwagierczak, Krystyna
Michałowska, Zuzanna Orlińska, Ewa Poklewska-Koziełło, Jola Richter-Magnuszewska, Anna Sędziwy, Elżbieta Wasiuczyńska, Agnieszka Żelewska.

Posłowie do książki „Książę bajkopisów” napisał prof. Grzegorz Leszczyński – historyk literatury, krytyk literacki, badacz literatury dla dzieci i młodzieży.

Podczas premiery zaprezentujemy również wystawę ilustracji - oryginałów powstałych do książki. Oprawę muzyczną spotkania zapewni Duet Iga Wasilewska i Merse Varga. Koncert Duetu będzie muzyczną wędrówką przez cztery żywioły: ziemię, wodę, ogień i powietrze. Muzycy zabiorą nas w podróż z muzyką tradycyjną, nawiązującą do natury, z Warmii na Wschód Europy, przez Bałkany aż po Bliski Wschód.

Patronami publikacji są: Fundacja PZU, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego,  Starostwo Powiatowe Lidzbark Warmiński, Gmina Miejska Lidzbark Warmiński, Gmina Wiejska Lidzbark Warmiński, Polmlek, Hotel Krasicki, Lasy Państwowe, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

Ważna informacja – obowiązuje rezerwacja.
Bezpłatne zapisy: oranzeria@lidzbarkw.pl oraz tel. 517 262 146

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11975
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11161203

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.