Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 26.09.2023 08:13 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Weź udział w grze miejskiej - Poznaj Kopernika!

Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu zaprasza uczniów klas V-VIII do udziału w grze miejskiej, która odbędzie się 10 października 2023 roku.

Wyobraźcie sobie, że Elbląg to wielka plansza do gry. Światowid, biblioteka, galeria czy teatr oraz wiele innych miejsc, zmieniają się w magiczne punkty, gdzie czekają na graczy niespodzianki i… nietypowe zadania do wykonania.

Jeżeli mieliście kiedyś dreszczyk emocji oglądając film Jumanji i zastanawialiście się jak to jest być w takim świecie – gra miejskia organizowana przez Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu Poznaj Kopernika pomoże Wam przenieść się w ten wyjątkowy świat!

Celem inicjatywy jest przede wszystkim popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat postaci Mikołaja Kopernika, jego życiorysu i dokonań w dziedzinie nauki. Gra miejska Poznaj Kopernika to także stworzenie okazji do indywidualnych działań rozbudzających kreatywność graczy, a także upowszechnienie dorobku kulturalnego Elbląga, przybliżenie młodym mieszkańcom oferty kulturalnej, wspieranie uczestnictwa w życiu kulturalnym, wytwarzanie identyfikacji z własną społecznością i jej tradycją, promowanie nowych form aktywności i działalności kulturalnej, ale również współdziałanie wszystkich podmiotów aktywnych w sferze społecznej.

Organizacja gry miejskiej Poznaj Kopernika było możliwe dzięki współpracy z zaufanymi partnerami, którzy od lat włączają się w organizację wydarzenia.

Partnerami Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu są: Biblioteka Elbląska im. Cypriana Norwida, Centrum Sztuki Galeria El w Elblągu, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu im. Karola Wojtyły, Muzeum Archeologiczno Historyczne w Elblągu oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu.

Czekamy na Wasze drużyny! Zgłoszenia przyjmujemy do 3 października. LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Więcej szczegółów w regulaminie do pobrania pod linkiem: https://swiatowid.elblag.pl/pl/aktualnosci12634,wez-udzial-w-grze-miejskiej-poznaj-kopernika oraz pod numerem telefonu 55 611 20 59.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11975
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11161679

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.