Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 13.09.2023 08:12 Miasto:Elbląg Kategoria:Społeczeństwo Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Kolejny raz docenią społeczników

Bezinteresownie pomagała chorym, uzależnionym, samotnym matkom, więźniom i wszystkim, którzy pomocy potrzebowali. Dr Aleksandra Gabrysiak, bo o niej mowa swoją misję pełniła z wielkim oddaniem. Była i jest inspiracją dla wielu z nas, dlatego też powstał Konkurs jej imienia na najlepszą inicjatywę elbląskich organizacji pozarządowych. Właśnie rozpoczęła się jego 19. edycja.

Za każdą organizacją pozarządową stoją specjaliści, pasjonaci, hobbyści i społecznicy - to ich zaangażowaniem stoją elbląskie organizacje pozarządowe. Z realizowanymi przez nie inicjatywami zetknął się niemal każdy mieszkaniec naszego miasta – i nie tylko – niosą pomoc tym, którzy jej potrzebują, bez względu na narodowość. Wyjątkowym sposobem docenienia ich pracy jest właśnie nagroda w Konkursie im. dr Aleksandry Gabrysiak na najlepszą inicjatywę elbląskich organizacji pozarządowych.

Decyzję o tym, która z elbląskich inicjatyw najpełniej odpowiadała na potrzeby mieszkańców i niebędących elblążanami potrzebujących, podejmie komisja złożona z członków Rady Elbląskich Organizacji Pozarządowych, przedstawiciela Urzędu Miejskiego w Elblągu, Miejskiego Centrum Wolontariatu oraz Fundacji Elbląg. Zwycięzca zostanie uhonorowany statuetką ufundowaną przez Prezydenta Elbląga oraz nagrodą pieniężną przeznaczoną na działania statutowe.

Pula środków przeznaczonych na nagrodę główną oraz wyróżnienia wynosi 3000 zł. Jej fundatorami są: Stowarzyszenie ESWIP (w ramach Funduszu Grantowego) oraz Fundacja Elbląg – Fundusz Lokalny Regionu Elbląskiego. Zgłoszone inicjatywy oceniane będę według kilku kryteriów, m.in.: znaczenia inicjatywy (projektu) dla Elbląga, zaangażowania wolontariuszy w działania, innowacyjności, etyczności.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 17 października 2023 roku podczas Konferencji plenarnej Elbląskich Organizacji Pozarządowych. O szczegółach tego wydarzenia poinformujemy wkrótce.

Zgłoszenia przyjmowane są do 29 września 2023 do godz. 15:00 w biurze Stowarzyszenia
ESWIP przy ul. Związku Jaszczurczego 17 lub elektronicznie na adres e-mail:
r.narnicki@eswip.pl. Konkurs organizowany jest przez Radę Elbląskich Organizacji
Pozarządowych. Informacji udziela Rafał Narnicki pod nr tel. 55 236 27 16 lub e-mailowo -
r.narnicki@eswip.pl.

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin Konkursu dostępne są do pobrania tu: https://www.eswip.pl/aktualnosci/1049,kolejny-raz-docenia-spolecznikow

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11975
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11161637

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.