Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 30.08.2023 12:44 Miasto:Elbląg Kategoria:Taniec Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Zakończenie obozu

Właśnie wrócili do Elbląga uczestnicy obozu szkoleniowo-wypoczynkowego, który realizowany był w Kątach Rybackich. Przyjechali zmęczeni ale zadowoleni.

Po 10 dniowym obozie, do Elbląga wróciła prawie 50 osobowa grupa najmłodszych zawodników Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Młodzi tancerze pracowali bardzo intensywnie spędzając wiele godzin na salach tanecznych i pracując nad kondycją, techniką taneczną oraz choreografią. Wszystko po to aby w nowym sezonie, który zaczyna się już od września, godnie reprezentować klub i miasto na turniejach tanecznych.  

Świetne przygotowanie zapewnione było przez profesjonalną kadrę trenersko – instruktorską oraz stały dostęp do sal. Przez pierwsze dni obozu tancerze rozwijali swoje umiejętności z zakresu tańców standardowych, natomiast druga część obozu poświęcona była na styl latynoamerykański.     

 - Obóz jest szansą na rozwijanie swoich umiejętności tanecznych w bardziej komfortowych warunkach. Instruktorzy więcej czasu i uwagi mogą poświęcić każdej z tańczących par, większa jest też dostępność sal do ćwiczeń. – mówi Katarzyna Lesz – instruktor EKT „Jantar” – To także możliwość odpoczynku w gronie osób, których łączy wspólna pasja.

Podczas obozu nie zabrało  także zajęć sportowych (podchody, rozgrywki w tenisa stołowego, badmintona )  zabaw integracyjnych  (konkurs Mam talent, chrzest obozowy)  oraz wycieczek (Aquapark w Krynicy Morskiej, Park Przygody w Sztutowie).  

W ramach profilaktyki uniwersalnej przeprowadzone zostały dla uczestników obozu pogadanki na temat asertywności, umiejętności dokonywania świadomych wyborów, radzenia sobie z emocjami w trudnych sytuacjach oraz sposobów pozyskiwania pomocy.  

- Mamy nadzieję, że wszystkie przygotowane zajęcia i atrakcje dostarczyły obozowiczom dużo radości i satysfakcji – mówi Mateusz Czyżyk pełniący funkcję kierownika na obozie – Że był to dla nich czas na odpoczynek i odskocznię od miesięcy spędzonych na nauce w szkole.  

Wypoczynek pn. „Obóz taneczny sposobem przeciwdziałania uzależnieniom” został dofinansowany ze środków Gminy Miasto Elbląg

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11990
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 11178913

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.