Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 01.06.2023 08:06 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Atrakcje Festiwalu Kreatywności!

13 i 14 czerwca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu odbędzie się Festiwal Kreatywności. Będą to dwa dni wypełnione atrakcjami. Przygotowaliśmy ciekawe warsztaty, niespodzianki w salach kinowych oraz atrakcje na Pl. K. Jagiellończyka. Poszczególne szkoły zachęcamy do zapisów.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Akademia Wzorowej Edukacji”. Festiwal Kreatywności odbędzie się 13 i 14 czerwca 2023 roku w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Na uczestników czekać będzie mnóstwo ekscytujących pokazów i eksperymentów, warsztatów, prelekcji i atrakcji na kreatywnych stoiskach edukacyjnych.

Podczas dwudniowej imprezy odbędą się następujące zajęcia: warsztaty plastyczne – obrazy z mchu chrobotka, warsztaty animacji poklatkowej z wykorzystaniem klocków LEGO, warsztaty z robotyki, warsztaty z holografii, warsztaty z elektroniki czy warsztaty z mobilnej fotografii.

W przestrzeni sali widowiskowo-sportowej czekać będą natomiast następujące atrakcje: pokazy edukacyjne z Centrum Nauki KOPERNIK, stoisko projektowania toreb/plecaków/koszulek, stoisko tworzenia tabliczek botanicznych z wosku pszczelego i sojowego, stoisko tworzenia lizaków, stoisko gier planszowych, towarzyskich i logicznych, wypiekanki, stoisko tworzenia breloczków/kolczyków/zawieszek, stanowisko VR, stoisko przypinek, stoiska kreatywne przygotowane przez młodzież, występy artystyczne dzieci i młodzieży, wystawa interaktywna 21 eksponatów (m.in. Wielka kołyska Newtona, Koło Maxwella, Labirynt elektryczny i magnetyczny, Półkule Magdeburskie, lewitująca piłka, Koło optyczne, Animacja filmowa, Telegraf akustyczny, Wyścigi kulek, Rower elektrownia, Skrzynia Zmysłów, Wielki kalejdoskop i wiele innych), zabawy i konkursy z nagrodami.

W salach kinowych odbędą się filmowe rozgrywki i pokazy filmowe: "Mecz o wszystko" oraz "Głowa pełna ciebie". Pojawi się także teatr magicznych baniek oraz magia show - pokaz iluzji.

Również Plac K. Jagiellończyka będzie wypełniony atrakcjami. Znajdzie się tam: czekoladowy autobus, mobilne planetarium oraz kino 9D.

Zapraszamy do udziału w atrakcjach, jakie przygotowaliśmy dla Państwa w ramach organizacji Festiwalu Kreatywności dla dzieci i młodzieży. Udział w nich jest bezpłatny.

Wydarzenie skierowane jest do uczniów klas IV-VIII, ale z niektórych atrakcji mogą też skorzystać młodsze dzieci.

Na udział we wszystkich atrakcjach obowiązują zapisy grupowe: Aleksandra Bednarczuk: telefon: 55 611 20 59, 605636670, mail: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11897
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10785722

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.