Gazeta
Internet

Witaj,     |  Zaloguj
Nasza społeczność

Logowanie

Dołącz do eKulturalnych
Zapomniałem hasła
Przejdź do eKulturalni.pl
GDZIE JESTEŚ:  E-ŚWIATOWID    Aktualności

Data dodania: 20.05.2023 08:36 Miasto:Elbląg Kategoria:Wydarzenia Autor:inf. nadesł. Placówka:Brak
Met Opera: Don Giovanni

To będzie wielkie operowe przeżycie. Kino Światowid zaprasza na przedostatnią transmisję z The Metropolitan Opera w tym sezonie. Inscenizacja ponadczasowego arcydzieła Mozarta pt. „Don Giovanni” będzie można obejrzeć w sobotę 20 maja o godzinie 18.55.

„Don Giovanni” jest debiutem w The Metropolitan Opera zarówno dla Iva van Hove’a, reżysera znanego i cenionego za niepowtarzalny styl, jak i dla dyrygentki Nathalie Stutzmann, która po mistrzowsku prowadzi gwiazdorską obsadę przez genialną partyturę Mozarta. W tytułową rolę charyzmatycznego, podstępnego uwodziciela wciela się baryton Peter Mattei, uważany za jednego z najlepszych współczesnych interpretatorów partii Don Giovanniego.

Na scenie partnerują mu trzy wybitne sopranistki: Federica Lombardi, Ana María Martínez i Ying Fang, które wcielają się odpowiednio w Donnę Annę, Donnę Elvirę i Zerlinę. Ponadto podziwiać będziemy również tenora Bena Blissa w roli Don Ottavia, bas-barytona Adama Plachetkę jako Leporella, bas-barytona Alfreda Walkera jako Masetta i bas-barytona Alexandra Tsymbalyuka jako Komandora.

„Motywacje bohaterów i ich interakcje wysuwają się na pierwszy plan, dzięki precyzyjnym i świadomym decyzjom reżysera” (The Wall Street Journal). Ivo van Hove z pasją eksploruje mroczne wymiary kultowej opery Mozarta, umieszczając znaną opowieść o zdradzie i potępieniu w abstrakcyjnym, architektonicznym krajobrazie. Za scenografię i oświetlenie odpowiada Jan Versweyveld, współtwórca charakterystycznego, z miejsca rozpoznawalnego stylu reżysera, współpracujący z nim od lat. W skład zespołu kreatywnego wchodzą ponadto: kostiumografka An D'Huys, projektant projekcji Christopher Ash oraz choreografka Sara Erde.

Transmisję poprowadzi sopranistka Erin Morley, którą już 3 czerwca będziemy podziwiać w kolejnej, ostatniej w tym sezonie transmisji. Śpiewaczka zagra Paminę w nadchodzącej nowej produkcji „Czarodziejskiego fletu” Mozarta w reżyserii Simona McBurneya.

Podziel się:
Wszelkie prawa do tego tekstu są zastrzeżone. Publikowanie go w całości lub części wymaga zgody Wydawcy.

Kierownik Redakcji: Hanna Laska-Kleinszmidt

tel 55 611 20 69

Jeśli chcesz dodać swój komentarz zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się tutaj.
MENU

eŚWIATOWID W LICZBACH

 

Publikacji: 11886
Galerii: 307
Komentarzy: 1354

 


Liczba odwiedzin: 10747401

KONTAKT Z REDAKCJĄ

Wydawca:

Centrum Spotkań Europejskich
"ŚWIATOWID"

pl. Jagiellończyka 1
82-300 Elbląg
tel.: 55 611 20 50
fax: 55 611 20 60

 

Redakcja:
redakcja@eswiatowid.pl
tel.: 55 611 20 69

Administrator systemu:
adm@swiatowid.elblag.pl
 

 

 


 

 

Projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 - 2013 

oraz budżetu samorządu województwa warmińsko - mazurskiego.